Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

ART of PACKAGING 2024. Poszukiwania perły wśród opakowań trwają

© ART of PACKAGING

Konkurs ART of PACKAGING organizowany jest w tym roku po raz osiemnasty, a jego celem niezmiennie pozostaje wyłonienie najlepszego opakowania w Polsce. Z uwagi na dużą ilość zgłoszeń i liczne prośby ze strony uczestników tegoroczny termin zgłoszenia prac konkursowych został wydłużony do dnia 28 czerwca.

 

Ideą ART of PACKAGING jest promowanie innowacyjności, kreatywności oraz konkurencyjności polskich opakowań na rynku krajowym oraz rynkach zagranicznych. W konkursie, który jest bezpłatny dla wszystkich uczestników, może wziąć udział właściciel, producent, projektant opakowania lub użytkownik końcowy. Wystarczy wypełnić i podpisać ankietę zgłoszeniową, przygotować trzy zdjęcia/grafiki i wszystko przesłać na adres biura konkursu. Materiał graficzny można przesłać również drogą mailową załączając dodatkowo ankietę w wersji edytowalnej.
Zwycięzcy edycji ART of PACKAGING 2024 zostaną ogłoszeni podczas Gali Finałowej, która odbędzie się na początku września w Poznaniu.

 

Oceniają najlepsi

Jurorami w konkursie są osobistości ze świata nauki, kultury i sztuki, przedstawiciele firm, którzy są partnerami konkursu, a także ich biznesowi – zarówno krajowi, jak i zagraniczni - partnerzy oraz klienci, Rektorzy i Profesorowie polskich uczelni wyższych, kształcących na kierunkach związanych z projektowaniem opakowań i wzornictwem przemysłowym. Każdego roku wszystkie prace oceniane są przez kilkunastu Jurorów, którzy są wybitnymi specjalistami w zakresie designu, grafiki, materiałoznawstwa, inżynierii, technologii produkcji i marketingu.

 

Idea konkursu

Do konkursu mogą zostać zgłoszone projekty opakowań stworzone zarówno przez profesjonalistów jak i debiutantów. Celem ART of PACKAGING Debiuty jest promowanie i nagradzanie pomysłów młodych artystów w segmencie projektowania opakowań, a także odkrycie i pokazanie branży opakowaniowej nowych talentów oraz wyjątkowych w formie i wartości użytkowej opakowań. Intencją ART of PACKAGING Professional jest promowanie i nagradzanie pomysłów w segmencie projektowania i produkcji opakowań powstałych na rodzimym rynku. Jurorzy poszukują wyjątkowych form, wartości użytkowych i sztuki w opakowaniach. Nagrodzone są twórcze, designerskie, innowacyjne, marketingowe, technologiczne i przede wszystkim funkcjonalne rozwiązania, zaspokajające preferencje coraz bardziej wymagających konsumentów.

 

W tym roku partnerami konkursu ART OF PACKAGING są:

Partner główny: Heidelberg Polska

Partnerzy: GATNER Packaging, Merck Group, Metsä Board, TFP i TFP Grafika, UPM Raflatac Polska, Werner Kenkel

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty