Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Nowości w Mazowieckim Centrum Poligrafii. Pierwsza maszyna Atexco w Polsce

Od lewej: Szymon Symonowicz i Szymon Zientarski (obaj z Digiprint), Wojciech Hunkiewicz, właściciel Mazowieckiego Centrum Poligrafii w Markach, Ireneusz Grabowski z Digiprint i Norbert Ratajczak, dyrektor produkcji w MCP.
© Digiprint

Mazowieckie Centrum Poligrafii (MCP) od lat działające na rynku poligraficznym wyróżnia się nie tylko doświadczeniem, ale również determinacją w poszukiwaniu nowych rozwiązań. Specjalizacją firmy są druki cyfrowe, a szczególnie produkcja książek w nakładach małych i średnich. W styczniu tego roku drukarnia, dzięki dostawcy dla cyfrowej poligrafii firmie Digiprint, podjęła świadomy i zarazem śmiały krok, instalując pierwszą w Polsce maszynę Atexco VegaPress 660M-SD.

 

Mottem działania drukarni MCP jest dostarczanie klientom jakościowych produktów w przystępnej cenie. Założenie to pomaga realizować współpraca z zaufanymi dostawcami nowoczesnych systemów do druku. Tak było i w przypadku instalacji maszyny Atexco VegaPress 660M-SD. Wymagała ona wspólnego zaangażowania techników firmy Digiprint i technologów drukarni MCP, co pozwoliło na szybkie osiągnięcie pełnej sprawności produkcyjnej systemu. „Wybór nowej technologii był odpowiedzią na rosnącą konkurencję na rynku, zwłaszcza pod względem cenowym, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości reprodukcji. Łącząc w naszej drukarni cały przekrój technologii do druku książek, mogę śmiało powiedzieć, że zawsze warto szukać coraz bardziej efektywnych i wydajnych rozwiązań. Zaangażowanie w poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań przynosi naszym klientom wymierne korzyści w postaci coraz lepszych produktów w jeszcze atrakcyjniejszych cenach” powiedział Wojciech Hunkiewicz, właściciel drukarni MCP.

 

Atexco VegaPress 660M-SD

Atexco VegaPress 660M-SD to maszyna do monochromatycznego cyfrowego druku atramentowego, oferująca atrakcyjny koszt inwestycji i niezawodność w działaniu. Maszyna oparta jest na komponentach renomowanych producentów, takich jak głowice drukujące od japońskiego producenta Kyocera oraz elektroniki od Siemens i Schneider. Dzięki temu zapewnia ona nie tylko wysoką jakość druku, ale także stabilność i niezawodność produkcyjną oraz obsługową.

Atexco VegaPress VegaPress 660M-SD oferuje możliwość druku zarówno z roli na rolę, jak i z modułem tnącym, tzw. cutterem, co pozwala dostosować ją do istniejących potrzeb i warunków produkcyjnych. Urządzenie obsługuje szerokie spektrum podłoży, zarówno niepowlekanych tradycyjnych podłoży offsetowych, jak i dedykowanych do druku atramentowego w zakresie gramaturowym od 40 do 200g/m2. „Szeroki zakres grubości i rodzajów podłoży, możliwość wykończenia wstęgi w linii lub poza nią sprawiają, że użytkownicy maszyny VegaPress 660M-SD są w stanie elastycznie reagować na potrzeby klientów, oferując różnorodne i szyte na miarę produkty. InkJet’owe rozwiązania Atexco do druku na roli są nowością na polskim rynku, a krajowe drukarnie dopiero odkrywają ich zalety” skomentował możliwości urządzenia Szymon Zientarski, Sales Manager Atexco VegaPress Inkjet z firmy Digiprint. Maszyny Atexco VegaPress są dostępne w kilku modelach. Model maszyny determinuje szerokość wstęgi papieru, która zawiera się w dwóch przedziałach od 140 do 445 lub 650mm. Maszyny oferują zadruk, w zależności od modelu i konfiguracji, z prędkościami od 75 do 150m/min w jakości 600 lub 1200 dpi.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty