Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Miliard opakowań w rok!

Na zdjęciu przedstawiciele drukarni August Faller (od lewej): kierownik zmianowy działu druku Mariusz Kantyka, drukarz Adam Śmietański, dyrektor zarządzający Krzysztof Krupa oraz kierownik produkcji Bartosz Ciesiołkiewicz.

Drukarnia August Faller w Łodzi zainwestowała w nową półformatową maszynę offsetową Rapida 76-7-LTTL ALV3 firmy Koenig & Bauer. Siedmiokolorowe rozwiązanie z dwiema wieżami lakierującymi rozpocznie pracę w firmie w pierwszym kwartale przyszłego roku i ma zwiększyć wydajność produkcji opakowań kartonowych o 20 procent.

Oddział z Łodzi jest częścią większego koncernu firmy, zrzeszającego drukarnie z Niemiec, Polski, Danii i Węgier. Specjalizuje się w obsłudze firm z rynku farmaceutycznego w zakresie opakowań, etykiet oraz ulotek i jest silną częścią całej grupy. Inwestując w nową maszynę, firma chce zwiększyć swój potencjał wytwórczy z 850 milionów opakowań do ponad miliarda.

Oprócz siedmiu zespołów drukujących i dwóch wieży lakierujących, urządzenie zostało wyposażone w systemy kontrolno-pomiarowe inline (QualiTronic CC + ErgoTronic CC, QualiTronic QualityPass, protokołowanie zgodne z ISO) oraz dostosowane rozwiązania w zakresie logistyki stosu. Jak podkreśla dyrektor drukarni, Krzysztof Krupa, do podjęcia ostatecznej decyzji o inwestycji firmę przekonały również warunki kompleksowej opieki posprzedażowej, uwzględniającej 3-letni kontrakt i zdalny serwis oraz testy druku przeprowadzone w centrali Koenig & Bauer, które spełniły najwyższe oczekiwania.

„Maszyna powstawała w ścisłej współpracy z nami, dzięki czemu uwzględnia szereg oczekiwań z nią związanych. Jej wyposażenie w siedem zespołów drukujących sprawia, że będziemy mogli wytwarzać produkty uwzględniające szerszy gamut kolorystyczny, zaś dwie wieże lakierujące to większe możliwości w zakresie uszlachetniania. Jest ona zatem bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Ważnym parametrem były też gabaryty samej maszyny, która, przy wielu agregatach, jest dość kompaktowa. Uważamy, że wybraliśmy najlepszą i najszybszą maszynę w swojej klasie, która znacząco zwiększy naszą wydajność, jak również podniesie jakość opakowań farmaceutycznych produkowanych przez polski oddział August Faller.” – podkreśla Krzysztof Krupa.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty