Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Miliard opakowań w rok!

Na zdjęciu przedstawiciele drukarni August Faller (od lewej): kierownik zmianowy działu druku Mariusz Kantyka, drukarz Adam Śmietański, dyrektor zarządzający Krzysztof Krupa oraz kierownik produkcji Bartosz Ciesiołkiewicz.

Drukarnia August Faller w Łodzi zainwestowała w nową półformatową maszynę offsetową Rapida 76-7-LTTL ALV3 firmy Koenig & Bauer. Siedmiokolorowe rozwiązanie z dwiema wieżami lakierującymi rozpocznie pracę w firmie w pierwszym kwartale przyszłego roku i ma zwiększyć wydajność produkcji opakowań kartonowych o 20 procent.

Oddział z Łodzi jest częścią większego koncernu firmy, zrzeszającego drukarnie z Niemiec, Polski, Danii i Węgier. Specjalizuje się w obsłudze firm z rynku farmaceutycznego w zakresie opakowań, etykiet oraz ulotek i jest silną częścią całej grupy. Inwestując w nową maszynę, firma chce zwiększyć swój potencjał wytwórczy z 850 milionów opakowań do ponad miliarda.

Oprócz siedmiu zespołów drukujących i dwóch wieży lakierujących, urządzenie zostało wyposażone w systemy kontrolno-pomiarowe inline (QualiTronic CC + ErgoTronic CC, QualiTronic QualityPass, protokołowanie zgodne z ISO) oraz dostosowane rozwiązania w zakresie logistyki stosu. Jak podkreśla dyrektor drukarni, Krzysztof Krupa, do podjęcia ostatecznej decyzji o inwestycji firmę przekonały również warunki kompleksowej opieki posprzedażowej, uwzględniającej 3-letni kontrakt i zdalny serwis oraz testy druku przeprowadzone w centrali Koenig & Bauer, które spełniły najwyższe oczekiwania.

„Maszyna powstawała w ścisłej współpracy z nami, dzięki czemu uwzględnia szereg oczekiwań z nią związanych. Jej wyposażenie w siedem zespołów drukujących sprawia, że będziemy mogli wytwarzać produkty uwzględniające szerszy gamut kolorystyczny, zaś dwie wieże lakierujące to większe możliwości w zakresie uszlachetniania. Jest ona zatem bardzo przyszłościowym rozwiązaniem. Ważnym parametrem były też gabaryty samej maszyny, która, przy wielu agregatach, jest dość kompaktowa. Uważamy, że wybraliśmy najlepszą i najszybszą maszynę w swojej klasie, która znacząco zwiększy naszą wydajność, jak również podniesie jakość opakowań farmaceutycznych produkowanych przez polski oddział August Faller.” – podkreśla Krzysztof Krupa.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty