Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Aldus przejmuje Paragon Inks

Z pełną ofertą Aldus Group dedykowaną temu segmentowi rynkowemu można się zapoznać odwiedzając jej zaktualizowaną stronę internetową.

© Aldus Group

Pod koniec września grupa Aldus, w której skład wchodzi także API Foilmakers (w tym API Folie Polska), przejęła szkockiego producenta farb graficznych Paragon Inks. Tym samym portfolio grupy dla branży poligraficznej i opakowaniowej, uwzględniające zarówno sprzęt jak i materiały eksploatacyjne, zostało rozbudowane o kolejny rodzaj asortymentu. Paragon Inks to firma założona w 1985 roku w Szkocji. Zajmuje się produkcją farb i lakierów UV. Według Aldus, w wyniku przejęcia Paragon Inks obroty całej grupy Aldus wzrosły do 140 milionów dolarów australijskich, z czego połowa jest realizowana dzięki sprzedaży na rynku europejskim. Jak podkreśla Frank Floriano, CEO grupy Aldus Group, przejęcie Paragon Inks to kolejny krok w ekspansji tej firmy i rozbudowie struktur po nabyciu  w marcu 2020 roku  aktywów obecnie tworzących API Foilmakers. Jak dodaje, w ciągu tego czasu grupa dokonała znaczących inwestycji w tym obszarze, co przełożyło się na systematyczne, comiesięczne wzrosty i sukcesywną odbudowę czołowej pozycji API Foilmakers na rynku europejskim.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty