Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Ekologiczny papier. Renesans papierowych paragonów

© Koehler Group

Pomimo ogólnie panującego na świecie trendu w kierunku cyfryzacji, paragony sklepowe wyłamują się z tego trendu. Badanie zainicjowane przez Paper Receipt Converting Association i przeprowadzone przez Tulchin Research wykazało, że klienci wcale nie wolą paragonów w wersji cyfrowej, a nawet dostrzegają zalety papierowych rachunków.

 

W badaniu wzięło udział 1000 losowo wybranych osób dorosłych w USA. Jego wyniki są jednoznaczne – aż trzech na czterech respondentów badania preferowało papierowe paragony, podczas gdy tylko jedna czwarta wolała paragony cyfrowe wysyłane na ich telefony pocztą elektroniczną lub SMS-em. Ośmiu na dziesięciu amerykańskich konsumentów stwierdziło, że chce samodzielnie decydować o rodzaju paragonu. „Wyniki te są zaskakujące, ponieważ są sprzeczne z ogólnym trendem w kierunku cyfryzacji. Rozwój ten pokazuje, że papierowe paragony przeżywają renesans i jestem prawie pewien, że wyniki tego badania byłyby niemal identyczne, gdybyśmy zamiast tego przeprowadzili ankietę wśród Europejczyków” skomentował dyrektor generalny Koehler America, Steve Graves. Koehler Paper oferuje ekologiczne rozwiązanie dla produkcji paragonów, a mianowicie papier termiczny, produkowany bez wywoływaczy kolorów, dzięki czemu w pełni nadaje się do recyklingu. Oznacza to, że korzystanie z papierowych paragonów w dzisiejszych czasach nie tylko może zapewnić bezpieczeństwo danych, ale także może być świadome ekologicznie.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty