Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Born to run

 

„Born to Run“ nowa maszyna cyfrowa HP Indigo 100K opracowana z myślą o wysokich wymaganiach produkcyjnych.

HP zaprezentowało swoje nowe portfolio komercyjnych maszyn do druku cyfrowego, które firma chciała pierwotnie pokazane na żywo na drupie. Kryzys koronawirusowy i przesunięcie drupy udaremniło prezentację, ale nie innowacyjność, którą nowe systemy oferują pod względem wydajności, jakości druku i wszechstronności.

 

Wraz z nowym urządzeniem HP Indigo 100K Digital Press zaprezentowano najbardziej wydajną maszynę arkuszową B2 na świecie i pierwszą maszynę drukującą piątej generacji Indigo - opracowaną dla drukarni offsetowych, które oczekują i potrzebują wysoce produktywnego rozwiązania do druku cyfrowego. Hasło „Born to Run”, czyli urodzony do biegu, nie jest przypadkowe. Szybki jak offset, ale zmienny z drukiem cyfrowym. „Nasze rozwiązania HP Indigo i Inkjet Web Press umożliwiają dostawcom usług druku łatwe przejście z drukowania offsetowego na druk cyfrowy” - powiedział Santi Morera, dyrektor generalny i szef działu rozwiązań graficznych HP podczas prezentacji nowej maszyny. Testy beta, które rozpoczęły się w 2019 roku i zostały przeprowadzone na całym świecie, w tym w drukarniach offsetowych, zostały pomyślnie zakończone. „Wydajność HP Indigo 100K przewyższa wszystko, czego doświadczyliśmy w druku cyfrowym. Innowacja w zakresie automatyzacji umożliwia nieprzerwane drukowanie i pomaga nam szybciej dostarczać zlecenia do naszych klientów. Jednocześnie otwiera nowe możliwości zysku dla naszej firmy”- powiedział Vincenzo Cirimele, CEO PressUP, jeden z testerów wersji beta. HP Indigo 100K Digital Press oferuje nieprzerwane drukowanie dwustronne i umożliwia drukarniom produkcję ponad miliona arkuszy w formacie dwustronnym B2 miesięcznie. W porównaniu z maszyną HP Indigo 10000 oferuje znacznie wyższą wydajność. Ponadto maszyna ma dobrze rozwiązane zarządzanie papierem, a także podawanie i obsługę arkuszy podobną do konwencjonalnych maszyn offsetowych.

 

HP Indigo 15K

Cyfrowa maszyna HP Indigo 15K jest również częścią nowego portfolio HP. Opiera się na platformie HP Indigo 10000, która została sprzedana ponad tysiąc razy od momentu premiery w 2012 roku. HP Indigo 15K została zaprojektowana tak, aby spełniać szeroki zakres wymagań klientów przy maksymalnej wydajności. Oferuje jeszcze większą różnorodność podłoży w porównaniu z poprzednim modelem. Można teraz zadrukować na niej papiery i tekturę o grubości do 600 mikrometrów. Nowe tusze rekomendowane do tej maszyny to HP Indigo ElectroInks Premium White i Invisible Yellow. Nowe stochastyczne rastry FM o wysokiej rozdzielczości, gwarantują wyraźniejszą ostrość drukowania w skali szarości. HP Indigo 12000 można zaktualizować o nowe funkcje HP Indigo 15K.

 

HP Indigo 7K w formacie SRA3 + przetwarza podłoża do 550 mikrometrów i jest uważany za elastyczną jednostkę produkcyjną spełniającą różnorodne wymagania.

HP Indigo 7K

HP Indigo 7K w formacie SRA3+ przetwarza podłoża do 550 mikrometrów i obsługuje drukowanie na tuszach HP Indigo ElectroInk Silver, Premium White, Invisible Yellow do zastosowań związanych z zabezpieczeniem druków oraz ElectroInk Easy Release w celu uzyskania efektu scratch-off.

Nowe funkcje są również dostępne jako opcje aktualizacji do HP Indigo serii 7000. I tak na przykład HP Indigo 7eco zapewnia ekonomiczne wejście na rynek druku cyfrowego, a maszyna rolowa HP Indigo 90K obsługuje teraz aplikacje simplex, takie jak banery, ponadwymiarowe plakaty B1 i tapety.

 

 Innowacje i automatyzacja

Nowo zaprezentowane rozwiązanie HP PrintOSX łączy aplikacje w chmurze z opartą na sztucznej inteligencji usługą i infrastrukturą wsparcia, która pomaga supportować klientów. Bazując na zaawansowanej technologii, narzędziach i wiedzy fachowej, klienci mogą stworzyć drukarnię przyszłości, osiągając w niej doskonałość operacyjną, automatyzując produkcję i dostarczając swoim klientom wysokiej jakości druki. „Nasza filozofia sukcesu opiera się na dwóch kluczowych zasadach - innowacji i automatyzacji - oraz na tym, jak wspólnie umożliwiają one dochodowy biznes klientów. Ponadto nacisk kładziony jest na redukcję odpadów i ochronę środowiska. Pamiętamy o tych przewodnich zasadach podczas tworzenia naszego portfolio. Nasze nowe portfolio oferuje niezrównaną wydajność i wyznacza nowe standardy jakości i wszechstronności. Celem jest inspirowanie bezgranicznej kreatywności naszych klientów i marek, których obsługujemy.”- powiedział Alon Bar-Shany, dyrektor generalny HP Indigo.

 

Maszyna jest nie tylko szybka, ale także oferuje nowy system prowadzenia arkuszy.

Druk z roli

Nowa szybka rolowa maszyna HP PageWide T250 HD z tuszem HP Brilliant Ink oferuje teraz rozszerzoną wszechstronność zastosowań w zakresie multimediów dla wysokonakładowych zastosowań komercyjnych, wydawniczych, transakcyjnych i korespondencji bezpośredniej. Zapowiedziano szereg innowacji dla HP PageWide T250 HD. Należą do nich nowy tusz HP Brilliant Ink, który umożliwia wykonywanie wysokiej jakości wydruków o żywych kolorach, mocnych odcieniach czerwieni i błękitu oraz wysokim połysku kolorów. Nowy zestaw kolorów CMYK oferuje rozszerzoną przestrzeń barw, szczególnie dla powlekanych i niepowlekanych nośników offsetowych. HP Optimizer zapewnia płynne nasycenie kolorów. Jednocześnie zapewnia wysoką gęstość optyczną przy zredukowanym prześwicie na niepowlekanych nośnikach offsetowych. Zintegrowany system kamer i spektrofotometr gwarantują jakość i wydajność. System ten monitoruje jakość druku i zapewnia operatorowi obrazy w czasie rzeczywistym, podczas gdy maszyna kontynuuje produkcję z dużą prędkością. Większa jest wydajność maszyny przy szybkości drukowania do 152 metrów bieżących na minutę.

W przypadku HP PageWide Web Press T250 HD, HP współpracowało z Harris & Bruno nad stworzeniem zespołu do powlekania UV i powlekania do zastosowań w korespondencji bezpośredniej. Coater jest dystrybuowany wyłącznie przez HP i pracuje z farbami wodorozcieńczalnymi. „Maszyna HP PageWide T250 HD jest idealna do druku komercyjnego, reklam, publikacji, drukowania transakcyjnego i innych. Technologia oferuje klientom najwyższą jakość, wysoką wydajność, wszechstronność i oszczędność kosztów” powiedział Eric Wiesner, dyrektor generalny HP PageWide Industrial Division, HP Inc.

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty