Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Świecą w ciemności

 

Nowa technologia sprawia, że czytanie staje się zabawą.

Dostawca usług poligraficznych Schätzl Druck & Medien i słoweńska firma Hooray Studios nadają spersonalizowanym książkom dla dzieci nowy wymiar: dzięki książce „Blask w ciemności” mały czytelnik, oprócz zwykłej opowieści, może odkryć ukrytą historię, która świeci w ciemności.

 

Zastosowano nowy system HP Indigo ElectroInk Invisible Yellow. Dodatkowa historia jest widoczna tylko dzięki specjalnej lampie UV, dzięki czemu zapewnia podwójną przyjemność z czytania.

Strona techniczna
Hooray Studios zostało założone z myślą o tym, aby dać dzieciom radość z czytania spersonalizowanych historii. Firma z siedzibą w Ljubiljanie zatrudnia obecnie ponad 150 osób w swojej siedzibie głównej i oddziałach na całym świecie we Włoszech, Austrii, Francji, Niemczech, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Z prawie milionem książek sprzedanych w 2019 roku, Hooray Studios jest jednym z głównych dostawców spersonalizowanych książek dla dzieci. Planowane jest także wejście na rynek w innych krajach europejskich, jak i w Kanadzie i Australii. Firma korzysta z druku cyfrowego HP od 2011 roku i dysponuje dwiema maszynami cyfrowymi HP Indigo 7900 i dwiema maszynami HP Indigo 12000. Dzięki temu rozwiązaniu można zautomatyzować przepływy pracy w procesie drukowania. Firma stale poszerza swoją ofertę o dodatkowe i innowacyjne usługi drukowania. W związku z tym przetestowano również nowy HP Indigo ElectroInk Invisible Yellow. Nowe kolory oferują możliwości rozwoju zarówno drukarniom, jak i klientom. Pierwszym rezultatem jest włąśnie współpraca z Hooray Studios i produkcja spersonalizowanych książek dla dzieci.

 

następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty