Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Rzutem na taśmę

Data publikacji: październik 2010

 

Podczas majowych targów Ipex firma Müller Martini zaprezentowała najnowszą wersję urządzenia do oprawy zeszytowej Primera 110, oferującego wyższy poziom automatyzacji oraz uproszczoną, inteligentną obsługę. Teraz urządzenie to wchodzi na rynek.

 

© Müller Martini

W taśmowcu Primera 110 można oprawiać produkty w formatach od A7 do A3, możliwa jest także produkcja w trybie 2-up i 3-up.

Jedną z największych zalet nowego taśmowca jest znacznie większa niż dotychczas automatyzacja pracy. Z uwagi na specyficzne wymagania użytkowników, maszyna jest oferowana w dwóch wersjach o różnym poziomie automatyki. Oba modele – Primera C110 i E110 – posiadają funkcje automatycznej synchronizacji samonakładaków, łańcucha zbierającego, agregatu szyjącego i trójnoża. Przed rozpoczęciem produkcji urządzenie oblicza na podstawie zadanego formatu optymalną pozycję zasprzęglenia poszczególnych agregatów maszyny. Dzięki pneumatycznym sprzęgłom agregaty są automatycznie zasprzęglane w wyliczonej pozycji z uwzględnieniem stopnia przełożenia (1:1 lub 1:2) zastosowanego dla pracy samonakładaczy. Taśmowiec Primera 110 jest także wyposażony w pełni automatyczny system nastawy Amrys (Automatic Make Ready System). Zapewnia on szybkie i automatyczne ustawianie parametrów agregatu szyjącego, trójnoża i układarki zgodnie z wymaganym formatem. Wszystkie te urządzenia są jednocześnie zsynchronizowane ze sobą, co oznacza, że cały taśmowiec jest nastawiany i przygotowywany do produkcji w możliwie najkrótszym czasie.

Lokalne panele obsługowe HMI, w nowej wersji taśmowca umieszczone na każdej stacji podawania, mają zapewnić jak najkrótszą drogę przez obsługę urządzenia w czasie przyrządu. Wszystkie kluczowe funkcje maszyny, takie jak np. kontrola prędkości produkcyjnej, mogą być ustawiane na samonakładakach. Nowy, poziomy samonakładak składek – umieszczony na zoptymalizowanej wysokości – jest napełniany od przodu maszyny. Wyposażony jest on w magazyn składek o dużej pojemności. Program asystujący wyświetla na panelu HMI pozycję, w jakiej ma być ustawiony prawy ogranicznik formatowy magazynu składek i ogranicznik ustalający szerokość podawanej składki. Kaseta zasobnika jest pozycjonowana w sposób manualny, podczas gdy ogranicznik szerokości składki ustawiany jest za pomocą sterowanego silnikiem przełącznika.

W taśmowcu Primera 110 można oprawiać produkty w formatach od A7 do A3, możliwa jest także produkcja w trybie 2-up i 3-up. Maszyna przyjmuje wszelkiego rodzaju składki, zaś efektem końcowym jest właściwie zszyta i obcięta broszura. Co więcej, maszyna może być wyposażona w specjalny mobilny aplikator, który zapewnia dodatkową funkcjonalność przy aplikowaniu takich elementów, jak karty, płyty DVD i CD czy elementy samoprzylepne. Wykorzystywany przy obsłudze składek zintegrowany z urządzeniem system automatycznego rozpoznawania kodu kreskowego ASIR gwarantuje kompletność i właściwy sposób zebrania końcowego wyrobu. Podobnie jak w przypadku pozostałych maszyn z serii Primera, także Primera 110 posiada funkcję kontroli zszywek Smart Stitch Control, która nie tylko sprawdza obecność, ale też kształt uformowanych zszywek.

Modułowa konstrukcja pozwala na rozbudowę taśmowca wraz z rosnącymi potrzebami użytkownika. Dalsza obróbka produktów opuszczających maszynę może być wykonywana ręcznie lub w sposób zautomatyzowany. W zależności od potrzeb użytkownika, linię można uzupełnić poprzez zastosowanie aplikatora dodatkowych elementów produktu, system wkładkowania czy pakowania w folię.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty