Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Pierwsza Rapida 106 w Polsce

Firma Top-Pol unowocześniła swój park maszynowy, inwestując w sztancę rotacyjną Rapida RDC 106 dla zwiększenia wydajności produkcji etykiet IML.

Drukarnia Top-Pol w Zbrosławicach jako pierwsza firma w Polsce zainwestowała w sztancę rotacyjną Rapida RDC 106 od Koenig & Bauer. Nowa maszyna została zakupiona w ramach projektu offsetowego druku innowacyjnych etykiet IML, który został dofinansowany z Unii Europejskiej. Inwestycja ma zagwarantować stabilność produkcji przy dużych prędkościach cięcia i skróceniu czasu narządzania.

„Etykiety IML szybko stały się naszym flagowym produktem i stanowią obecnie 70-80 procent naszej produkcji. Innym kluczowym obszarem jest produkcja wieczek i pokrywek z PE, PS lub PP do opakowań z tworzyw sztucznych, na przykład do opakowań na jogurty”. Głównymi klientami producenta są firmy branży spożywczej i budowlanej.

Zgodnie z wymaganiami firmy Top-Pol, dotyczącymi wysokich prędkości produkcji oraz szybkiego narządzania, maksymalna wydajność urządzenia Rapida RDC 106 to 15 000 arkuszy na godzinę. Maszyna umożliwia sztancowanie podłoży o grubości od 0,03 do 0,6 mm. Została także wyposażona w takie komponenty jak DriveTronic, system prowadzenia arkuszy Venturi, systemy uniwersalnych łapek i wykładanie z systemem AirTronic.
Jedną z kluczowych funkcji maszyny jest automatyczna regulacja nacisku sztancowania, którą można ustawić dla każdej strony  Ciśnienie można ustawić oddzielnie dla każdej strony cylindra z dokładnością do 1 µm. Natomiast szybkie i beznarzędziowe zmiany form wraz z procesem „kliknij i wytnij”, umożliwiają bardzo krótkie czasy narządzania - zaledwie 5 minut w przypadku powtarzalnych zadań. „Nasi klienci z branży spożywczej i innych branż oczekują etykiet najwyższej jakości. Dlatego stosowane przez nas rozwiązania muszą odpowiadać najwyższym standardom przy jak najlepszej wydajności produkcji. Najnowsza inwestycja w Rapidę RDC 106 z nawiązką spełnia te oczekiwania, które stają się coraz bardziej wymagające ze względu na zmiany na rynku i upodobania konsumentów. Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji, która również wpłynęła na wielkość naszych zamówień ”- komentuje Marcel Topolski, współwłaściciel firmy Top-Pol.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty