Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Ulga dla operatora. Automatyzacja z Feragiem.

Data publikacji: maj 2012

Elektroniczny system wstępnego ustawiania parametrów PreTronic i system kontroli jakości QualityEye czynią z bębna zbierająco-zszywającego UniDrum marki Ferag prawdziwie produkcyjne rozwiązanie. Producent gwarantuje spójny przepływ pracy w oparciu o JDF.

 
PreTronic CV z dużą precyzją ustawia wszystkie parametry maszyny równocześnie. Precyzyjne serwonapędy pozwalają na dostosowanie całego systemu do wprowadzonych wstępnie wartości.

Na stabilność procesu zbierania i zszywania ma wpływ przede wszystkim sposób prowadzenia papieru. Dzięki rotacyjnemu systemowi pracy bęben UniDrum osiąga wysoki poziom jakości. Od podawania przy pomocy uniwersalnego nakładaka JetFeeder, poprzez doprowadzanie za pośrednictwem stacji UniServer, aż po wykładanie, składki transportowane są stale w tym samym kierunku. Ciągły transport papieru jest kontynuowany podczas procesu zszywania, odbioru zszytych produktów i końcowego, trójstronnego obcinania w bębnie sztancującym. Rotacyjny transport arkuszy eliminuje problematyczne procesy, na przykład zmianę kierunku prowadzenia o 90 stopni czy ruch przerywany, które mogą negatywnie wpływać na jakość produktów. Dzięki temu UniDrum osiąga naprawdę wysoką wydajność 40 tys. egz./godz. (przy wykorzystaniu jednego nakładaka, bez rozdzielania użytków). Zdaniem firmy Ferag, przy tak dużej produktywności automatyzacja wstępnego ustawiania parametrów jest sensownym wyjściem. Tylko w sytuacji, gdy urządzenie pracuje stabilnie, inwestycja w to rozwiązanie staje się opłacalna. W innym przypadku, gdy konieczne jest dodatkowe manualne ustawianie parametrów podczas pracy maszyny, automatyzacja narządzania nie ma większego znaczenia dla przyspieszenia produkcji.

 
Sensowne wyjście
 
QualityEye, bazujący na funkcji rozpoznawania obrazu, sprawdza pojedyncze składki i monitoruje pozycję arkuszy podczas całego procesu zbierania.

Dzięki centralnemu ustawianiu parametrów PreTronic CV dla bębna UniDrum i bębnów tnących zmiana zlecenia może odbywać się w pełni automatycznie w czasie krótszym niż jedna minuta. Istotny jest również fakt, że dzięki systemowi PreTronic urządzenie szybko osiąga maksymalną prędkość produkcyjną. PreTronic CV z dużą precyzją ustawia wszystkie parametry maszyny równocześnie. Precyzyjne serwonapędy pozwalają na dostosowanie całego systemu do wprowadzonych wstępnie wartości. Możliwość zapisania parametrów każdego specyficznego zlecenia i przywołania ich w razie konieczności jednym przyciskiem, odciąża operatora i usprawnia produkcję.  

System kontroli jakości QualityEye dba o wysoką stabilność procesów i jakość produkcji. QualityEye, bazujący na funkcji rozpoznawania obrazu, sprawdza pojedyncze składki i monitoruje pozycję arkuszy podczas całego procesu zbierania. Produkty o nieprawidłowych składkach zostają rozszyte i wykluczone z produkcji. QualityEye precyzyjnie monitoruje jakość produkcji nawet przy dużej prędkości.

 
Niezależne procesy

Przy produkcji pojedynczych składek bęben zbierająco-zszywający UniDrum osiąga maksymalną prędkość 40 tys. egz./godz. Dzięki temu, że urządzenie pracuje na zasadzie rotacji, na transport składek od jednej stacji do drugiej przypadają zawsze dwa pełne obroty bębna. Format produktu nie wpływa na prędkość produkcji. Bez względu na to, czy bęben zszywa produkty o długości 350 mm, czy 420 mm, jego wydajność jest równie wysoka. Co za tym idzie, produkcja podwójnych składek przebiega dwa razy efektywniej – w przeciwieństwie do trybu linearnego, gdzie wydajność zmniejsza się wraz ze wzrostem długości użytku, ponieważ tym samym wydłuża się droga transportu produktu.

 

Integracja poprzez JDF

Firma Ferag opracowała interfejs służący do wymiany danych produkcyjnych w oparciu o JDF/JMF. Umożliwia to niezakłócony przekaz informacji pomiędzy oprogramowaniem Management Information System (MIS) a linią introligatorską Ferag. Transfer danych z MIS do programu sterującego linią produkcyjną obejmuje informacje definiujące format produktu przed i po docięciu, grubość użytku oraz wymiary poszczególnych elementów. System dostarcza użytkownikowi aktualne dane dotyczące produkcji: nakład brutto i netto, liczbę nieprawidłowych składek oraz liczbę użytków, które przeszły przez stację UniServer. Połączenie linii zbierająco-zszywającej i tnącej z workflow opartym na JDF zapewnia informacje w czasie rzeczywistym.

Dzięki automatyzacji wstępnego ustawiania parametrów, precyzyjnej kontroli jakości oraz dostępowi do danych produkcyjnych operator może w pełni wykorzystać możliwości bębna UniDrum.

 
 

 

 
 
 
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty