Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Beta testy i zastrzyk finansowy

Podjęta pożyczka ma pozwolić producentowi maszyn na wyjście z kryzysu, spowodowanego restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii.

Firma Koenig & Bauer złożyła wniosek o pożyczkę KfW wspieraną przez niemiecki rząd, która ma pozwolić jej wyjść z kryzysu związanego z restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii. Pożyczka w wysokości do 120 mln euro ma, według producenta, „wzmocnić stabilność i strategiczną elastyczność grupy” i uzupełnić istniejące linie kredytowe.

Dyrektor naczelny, Claus Bolza-Schünemann powiedział: „Równolegle w trakcie zarządzania kryzysem, intensywnie pracujemy nad programem wydajności Performance 2024, przewidując i oceniając różne scenariusze. Poprawa kapitału obrotowego i przepływu środków pieniężnych jest w tym planie priorytetem, zaraz obok drukowania opakowań i

usług cyfrowych.”

Wraz z prowadzeniem intensywnej działalności finansowej, firma ogłosiła beta testy i plany wprowadzenia na rynek cyfrowej maszyny drukarskiej VariJET 106. Jej instalacja ma się odbyć w siedzibie klienta na początku 2021 roku, jeszcze przed premierą na drupie.

Opracowana dla produkcji składanych kartonów, nowa maszyna jest owocem współpracy pomiędzy Koenig & Bauer i Durst. Łączy ona technologię druku atramentowego z platformą maszyny offsetowej Rapida 106. Umożliwia produkcję spersonalizowanych produktów drukarskich lub naprzemiennie krótkich i średnich nakładów. Nowości od Durst i Koenig & Bauer obejmują także również aktualizacje jednoprzebiegowych pras do tektury falistej, Delta SPC 130 i CorruJET 170.

 

Działalność Koenig & Bauer nie ogranicza się jednak do kwestii finansowych – firma ogłosiła beta testy nowej maszyny cyfrowej VariJET 106.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty