Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Beta testy i zastrzyk finansowy

Podjęta pożyczka ma pozwolić producentowi maszyn na wyjście z kryzysu, spowodowanego restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii.

Firma Koenig & Bauer złożyła wniosek o pożyczkę KfW wspieraną przez niemiecki rząd, która ma pozwolić jej wyjść z kryzysu związanego z restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii. Pożyczka w wysokości do 120 mln euro ma, według producenta, „wzmocnić stabilność i strategiczną elastyczność grupy” i uzupełnić istniejące linie kredytowe.

Dyrektor naczelny, Claus Bolza-Schünemann powiedział: „Równolegle w trakcie zarządzania kryzysem, intensywnie pracujemy nad programem wydajności Performance 2024, przewidując i oceniając różne scenariusze. Poprawa kapitału obrotowego i przepływu środków pieniężnych jest w tym planie priorytetem, zaraz obok drukowania opakowań i

usług cyfrowych.”

Wraz z prowadzeniem intensywnej działalności finansowej, firma ogłosiła beta testy i plany wprowadzenia na rynek cyfrowej maszyny drukarskiej VariJET 106. Jej instalacja ma się odbyć w siedzibie klienta na początku 2021 roku, jeszcze przed premierą na drupie.

Opracowana dla produkcji składanych kartonów, nowa maszyna jest owocem współpracy pomiędzy Koenig & Bauer i Durst. Łączy ona technologię druku atramentowego z platformą maszyny offsetowej Rapida 106. Umożliwia produkcję spersonalizowanych produktów drukarskich lub naprzemiennie krótkich i średnich nakładów. Nowości od Durst i Koenig & Bauer obejmują także również aktualizacje jednoprzebiegowych pras do tektury falistej, Delta SPC 130 i CorruJET 170.

 

Działalność Koenig & Bauer nie ogranicza się jednak do kwestii finansowych – firma ogłosiła beta testy nowej maszyny cyfrowej VariJET 106.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty