Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Beta testy i zastrzyk finansowy

Podjęta pożyczka ma pozwolić producentowi maszyn na wyjście z kryzysu, spowodowanego restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii.

Firma Koenig & Bauer złożyła wniosek o pożyczkę KfW wspieraną przez niemiecki rząd, która ma pozwolić jej wyjść z kryzysu związanego z restrykcjami wprowadzonymi podczas pandemii. Pożyczka w wysokości do 120 mln euro ma, według producenta, „wzmocnić stabilność i strategiczną elastyczność grupy” i uzupełnić istniejące linie kredytowe.

Dyrektor naczelny, Claus Bolza-Schünemann powiedział: „Równolegle w trakcie zarządzania kryzysem, intensywnie pracujemy nad programem wydajności Performance 2024, przewidując i oceniając różne scenariusze. Poprawa kapitału obrotowego i przepływu środków pieniężnych jest w tym planie priorytetem, zaraz obok drukowania opakowań i

usług cyfrowych.”

Wraz z prowadzeniem intensywnej działalności finansowej, firma ogłosiła beta testy i plany wprowadzenia na rynek cyfrowej maszyny drukarskiej VariJET 106. Jej instalacja ma się odbyć w siedzibie klienta na początku 2021 roku, jeszcze przed premierą na drupie.

Opracowana dla produkcji składanych kartonów, nowa maszyna jest owocem współpracy pomiędzy Koenig & Bauer i Durst. Łączy ona technologię druku atramentowego z platformą maszyny offsetowej Rapida 106. Umożliwia produkcję spersonalizowanych produktów drukarskich lub naprzemiennie krótkich i średnich nakładów. Nowości od Durst i Koenig & Bauer obejmują także również aktualizacje jednoprzebiegowych pras do tektury falistej, Delta SPC 130 i CorruJET 170.

 

Działalność Koenig & Bauer nie ogranicza się jednak do kwestii finansowych – firma ogłosiła beta testy nowej maszyny cyfrowej VariJET 106.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty