Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Urządzenia na pokładzie

 

Zlokalizowana w podwarszawskim Sokołowie drukarnia Four Colors, realizuje kolejny etap swojego rozwoju. W ostatnim czasie może poszczycić się nową siedzibą, a także rozbudową parku maszynowego o maszynę drukującą Speedmaster CD 74-8-P5+LX2_C (UV) oraz sztancę MK Easymatrix 106 CS. Obecnie około pięćdziesiąt procent produkcji firmy stanowią druki reklamowe, ale zgodnie z nakreśloną długofalową polityką Four Colors konsekwentnie zmienia swój profil w kierunku opakowań premium. Do zakupu nowych maszyn Heidelberga zachęciły firmę argumenty związane ze wzrostem konkurencyjności oraz wprowadzeniem wysokich standardów w codziennej pracy. Drukarnia chciała aby na tym danym etapie naszej aktywności pojawił się sprzęt od najlepszych producentów. Maszyna drukująca Speedmaster CD 74-8-P5+LX2_C (UV) umożliwia druk 8/0, 4/2 lub 4/4 z lakierowaniem, zarówno przy wykorzystaniu farb i lakierów konwencjonalnych, jak i UV. Wśród bogatego wyposażenia posiada m.in. system spektrofotometrycznej kontroli barwy Prinect Axis Control oraz system suszenia UV IST. Na maszynie można zadrukowywać podłoża od bardzo cienkich aż do grubości ośmiu dziesiątych milimetra, z prędkością produkcyjną piętnastu tysięcy arkuszy na godzinę. Jest to flagowy model Heidelberga w półformacie, pozwalający na stałe zaistnieć drukarni Four Colors w sektorze opakowań premium. Warto zaznaczyć, że jest to jedyna maszyna o takiej konfiguracji w tym formacie w Polsce.W ramach rozbudowanej automatyki, podnoszącej wydajność i niezawodność, maszyna posiada także m.in. kontrolę podwójnego arkusza; elektroniczną kontrolę marki bocznej; półautomatyczną, beznarzędziową wymianę płyt AutoPlate; automatyczne mycie wałków farbowych, gum i cylindrów dociskowych; wyrównywanie arkusza na wykładaniu; nawilżanie alkoholowe Alcolor z systemem Vario (zbieranie zanieczyszczeń z płyty); system chłodzenia maszyny Technotrans; CombiStar (chłodzone wodą); podawanie farby z kartuszy InkLine 3000 CAN; termostatowanie wałków i system suszenia na wykładaniu. Dodatkowo na wykładaniu zainstalowane jest urządzenie antystatyczne Compact. Uzupełnieniem maszyny Speedmaster w zakresie produkcji opakowań jest sztanca MK Easymatrix 106 CS. Jest ona wyposażona w nakładak non-stop pozwalający na przetwarzanie materiałów o wysokiej gramaturze (od 90 do 2000 g/m²) oraz tektury falistej o grubości do czterech milimetrów. Stacja wykrawająca posiada m.in. motoryczne ustawianie siły docisku, system precyzyjnej regulacji płyty wykrawającej z dokładnością 0,9 mm oraz ramę Quick Lock do mocowania wykrojnika. Sekcja oczyszczania, którą posiada tylko wersja CS sztancy Easymatrix, jest wyposażona również w opcjonalną ramę Quick Lock dla dedykowanych narzędzi (system mocowania środkowej deski). Sekcja wykładania posiada standardowo manualny system non-stop z wysuwanym rusztem. Dzięki wydajności 7700 ark./h i krótkiemu czasowi narządu sztanca Easymatrix 106 C/CS gwarantuje wysoką wydajność oraz pracę na arkuszach do formatu 75x106 cm.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty