Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Stawka większa niż szycie. Heidelberg prezentuje Stitchmaster ST 500.

Data publikacji: październik 2012

Firma Heidelberg pokazała na targach drupa swoją nową maszynę zbierająco-zszywającą Stitchmaster ST 500. W urządzeniu zastosowano technologię pojedynczego napędu i centralny system sterowania. Możliwość podłączenia nakładaków różnego typu (dla składek stojących i leżących oraz dla okładek) czyni z maszyny Stitchmaster ST 500 uniwersalne rozwiązanie do obróbki po druku.

 
Dla różnych zastosowań Stitchmaster ST 500 oferuje rozmaite kombinacje nakładaków: dla składek stojących, leżących oraz dla okładek.

Urządzenie stworzono z myślą o produkcji małych i dużych nakładów, które cechują się krótkim terminem realizacji oraz dużym zróżnicowaniem użytków (częsta zmiana formatu) i które wymagają obróbki najwyższej jakości. Stitchmaster ST 500 gwarantuje przy tym elastyczność i opłacalność produkcji. Automatyzacja nakładaka, trójnoża, zszywarki i układaka krzyżowego pozwala skrócić czas narządu i przestoje, zapewniając tym samym bardzo wysoką efektywność i wydajność.  

Stitchmaster ST 500 pracuje z wydajnością mechaniczną do 13 tys. taktów na godzinę. Rozszerzenie opcji obróbki na trójnożu daje dalsze możliwości obróbki, a tym samym dodatkową, dużą różnorodność zastosowania. Co ważne, wykańczanie odbywa się w jednym przebiegu, a nie – jak dotychczas – w kilku cyklach.

Maksymalny format produktu obsługiwany przez Stitchmaster ST 500 może wynosić: przed obcięciem – 500 x 330 mm (długość grzbietu x szerokość); po obcięciu – 475 x 315 mm. Z kolei minimalny format to 128 x 80 mm przed obcięciem i 120 x 55 mm po obcięciu. Maksymalna grubość produktu wynosi 12 mm.

Stitchmaster ST 500 umożliwia tworzenie wieloskładkowych broszur przeznaczonych do oprawy klejonej. Maszyna Heidelberga zbiera poszczególne składki, które w postaci gotowego wkładu trafiają następnie do klejarki. Tym samym przed urządzeniami zbierająco-zszywającymi otwiera się nowy obszar zastosowań. Teraz także małe i średnie firmy mogą poszerzyć paletę oferowanych przez siebie usług bez konieczności dodatkowego inwestowania w maszyny zbierające, które przygotowują bloki do klejenia.

Łatwy dostęp do głowic szyjących, jak również system szybkiej wymiany głowic czy obszerny pakiet automatyzacji dla całej maszyny i przyjazne dla operatora sterowanie gwarantują krótki czas narządzania i sprawną obsługę. Stitchmaster ST 500 może być zintegrowany z Prinect Postpress Manager. 

 
 

 

 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty