Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

3-litrowy system atramentowy. Nowa opcja dla Mimaki JFX600-2513

© Mimaki

Mimaki zaprezentował nowe rozwiązanie dedykowane dla wielkoformatowej płaskiej atramentowej maszyny drukującej UV Mimaki JFX600-2513. Nowy, 3-litrowy system atramentów został zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom JFX600-2513 maksymalizację wydajności produkcji i poprawę automatyzacji w celu usprawnienia i wydajniejszego drukowania.

System atramentów o pojemności 3 litrów został opracowany z myślą o jednym z głównych celów Mimaki dotyczących przyszłości portfolio technologii jakim jest wsparcie automatyzacji procesu drukowania. Automatyczny system cyrkulacji białego atramentu zawarty w 3-litrowej jednostce atramentowej eliminuje konieczność ręcznego wytrząsania. Ponadto czujniki wagi umożliwiają operatorom dokładniejszy pomiar poziomu pozostałego atramentu w maszynie JFX600-2513, zapobiegając niepotrzebnemu marnowaniu atramentu. Co więcej, uzupełnienie może nastąpić podczas procesu drukowania, co dodatkowo skraca przestoje drukarki i poprawia wydajność.

 

Mimaki JFX600-2513

Wielkoformatowa płaska atramentowa maszyna drukująca UV Mimaki JFX600-2513 została stworzona z myślą o wydajności i produktywności wysokonakładowych produkcji. Możliwe jest to dzięki 16 głowicom drukującym i maksymalnym rozmiarom wyjściowym 2500 mm x 1300 mm x 60 mm, co odpowiada płytom 4X8 (1220 mm x 2440 mm). Maszyna może drukować bezpośrednio na szerokiej gamie nośników, w tym na żywicy, szkle i metalu oraz oczywiście na szyldach wielkoformatowych, dzięki czemu może obsługiwać podłoża o grubości do 60 mm. JFX600-2513 oferuje również druk 2.5D (wielokrotne nakładanie atramentu), umożliwiając drukowanie warstw atramentu UV w celu stworzenia teksturowanej powierzchni do użytku w zastosowaniach drukowania o wyższej wartości.

Zwiększona automatyzacja

Mimaki JFX600-2513 jest kompatybilna z zastrzeżonym poleceniem Mimaki MDL, co pozwala użytkownikom komunikować się z ich systemami drukowania lub urządzeniami peryferyjnymi za pośrednictwem protokołów IoT. Polecenie MDL umożliwia zautomatyzowaną obsługę odpowiednich procesów drukowania, takich jak transport nośników druku (elementów obrabianych). W połączeniu z nową opcją atramentu o pojemności 3 litrów, polecenie MDL obsługuje obszerne, ciągłe, zautomatyzowane sesje drukowania. Zautomatyzowany przepływ pracy umożliwia usprawnienie procesów produkcyjnych, co przekłada się na skrócenie czasu dostawy i zwiększenie zdolności produkcyjnej w celu podjęcia nowej działalności. Dzięki nowemu 3-litrowemu pojemnikowi z atramentem użytkownicy JFX600-2513 mogą jeszcze bardziej zminimalizować przestoje i przyspieszyć czas dostawy, zwłaszcza w środowiskach druku o dużym nakładzie.

Mimaki zapewnia, że nowe rozwiązanie będzie dostępne na całym świecie w styczniu 2023 roku.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty