Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Pankaboard OY - Różne oblicza kartonu

Data publikacji: lipiec 2016

Opakowania, które dziś zdobią sklepowe półki, to nierzadko prawdziwe dzieła sztuki. Minimalistyczne i monochromatyczne czy bogato zdobione, uszlachetnione i efektownie zadrukowane – luksusowe kartony kryjące w sobie produkty typu premium, takie jak kosmetyki z wyższej półki czy drogie alkohole cieszą oczy konsumentów i często stanowią pierwszy bodziec zachęcający ich do zakupu. Wyjątkowe opakowanie wymaga jednak nie tylko wyjątkowego materiału, z którego zostanie stworzone. Równie istotne są jego drobniejsze elementy. Tacki, przekładki czy konstrukcje amortyzujące, w które wyposażone są opakowania wielu produktów często decydują o tym, jak spełniają one swoją funkcję.

 

Prym w produkcji grubych, niepowlekanych i specjalistycznych kartonów pudełkowych wiedzie firma Pankaboard OY. Oferuje ona wysokiej jakości kartony specjalistyczne stosowane m.in. do produkcji opakowań dla przemysłu spożywczego, monopolowego (zwłaszcza dla luksusowych alkoholi), kosmetycznego czy farmaceutycznego. Materiały opakowaniowe oferowane przez firmę wytwarzane są z włóknistej masy pierwotnej. Szeroka gama produktów i wyjątkowy zakres ich grubości sprawia, że wyroby firmy Pankaboard OY znajdują zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, spełniając wysokie wymagania stawiane finalnym produktom typu premium.

 

Cała paleta rozwiązań

Pankaboard OY oferuje swoim klientom m.in. kartony drzewne produkowane przede wszystkim z rozdrobnionej, włóknistej masy drzewnej. Pozwala to maksymalnie wykorzystać surowiec, a jednocześnie nadać produktowi większą objętość. Maszyna BM3, której firma używa do produkcji kartonu posiada unikalny system suszenia Condebelt, który skutecznie wygładza powierzchnię kartonu pozwalając jednocześnie na zachowanie jego wyjątkowej objętości. W efekcie wyprodukowany materiał ma niezwykle wysoką grubość w stosunku do niewielkiej wagi. Tego typu kartony stosowane są w wymagających konstrukcjach laminowanych, takich jak passe-partout do oprawy obrazów czy tablice ekspozycyjne. Kartony drzewne są również wykorzystywane dla opakowywania produktów spożywczych i przemysłowych, w przypadku których wymagane są czystość, sztywność i objętość. Jednym z oferowanych przez firmę kartonów drzewnych jest PankaMax. To materiał o wyjątkowej objętości i wysokiej zawartości rozdrobnionej, włóknistej masy drzewnej. Ten niepowlekany karton ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Stosunek masy i grubości został tu zmaksymalizowany, dzięki czemu materiał sprawdza się w przypadku tych produktów, które wymagają objętości, sztywności i czystości opakowania. PankaMax jest również dostępny jako karton, którego środkowa warstwa została poddana obróbce chemicznej, z przeznaczeniem na tace dla produktów spożywczych. Wśród gamy kartonów drzewnych Pankaboard OY posiada także znacznie delikatniejszy karton PankaSilk o neutralnym pH, oferujący doskonałą objętość w połączeniu z gładką powierzchnią dzięki unikalnemu systemowi suszenia Condebelt. Materiał ten jest powszechnie stosowany m.in. przy oprawie obrazów.

 

Istotne szczegóły

O skuteczności i funkcjonalności opakowania nie zawsze decyduje dominujący materiał, z którego zostało ono wyprodukowane. Często równie istotne są szczegóły, takie jak podkłady, przekładki czy wkładki izolacyjne. Dlatego Pankaboard OY oferuje także unikalne kartony niepowlekane, w przypadku których wydajność i jakość to wartości kluczowe. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim na rynku spożywczym. Wśród asortymentu kartonów niepowlekanych oferowanych przez Pankaboard OY w tym segmencie przemysłu najchętniej wykorzystywany jest karton PankaSeal. Dzięki wyjątkowej gładkości i czystości, jakie oferuje ten materiał, doskonale sprawdza się on do produkcji wkładek izolujących do zakrętek. Z kolei bardzo gładki, niepowlekany karton PankaStar jest odpowiedni do produkcji coraz popularniejszych opakowań próżniowych typu skin oraz różnego rodzaju delikatnych opakowań kartonowych. Dostępny w gramaturach od 230 g/m2 do 550 g/m2 karton jest często stosowany jako materiał do opakowywania ekologicznych produktów spożywczych oraz produktów gospodarstwa domowego. Tam, gdzie wymagana jest duża objętość, gładkość i biel sprawdzi się z kolei karton PankaPlex. To dwuwarstwowy materiał zaprojektowany specjalnie dla branży spożywczej. PankaPlex jest wytwarzany z mechanicznej masy celulozowej w połączeniu z warstwą górną ze ścieru chemicznego. W efekcie powstaje produkt o dużej objętości i doskonałej gładkości z białą warstwą wierzchnią. Te cechy sprawiają, że nadaje się do różnych zastosowań gastronomicznych, a także do laminowania w przypadku którego wymagana jest perfekcyjnie gładka, niepowlekana powierzchnia.

 

Eko-równowaga

Pankaboard OY prowadzi działalność w sposób zrównoważony. Kartony wytwarzane przez firmę produkowane są na bazie pierwotnych włókien. Drewno pozyskiwane w efektywny sposób z lokalnych źródeł i własna ciepłownia firmy funkcjonująca na bazie biopaliw, sprawiają że jej wpływ na środowisko jest minimalny. Dzięki zrównoważonym działaniom i odpowiednim substratom wykorzystywanym w procesie produkcji kartony Pankaboard są również zakwalifikowane do kontaktu z żywnością.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty