Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Rozwój z AccurioPress C12000

Dzięki nowej inwestycji Machina Druku stała się bardziej konkurencyjna na rynku produkcji dziełowej, pozyskała nowych klientów (w tym duże grupy wydawnicze) i rozwinęła swoją działalność na rynkach zagranicznych. Na zdjęciu od lewej: Bartosz Bukolt (Konica Minolta) oraz Piotr Urbański (Machina Druku).

Machina Druku z Torunia zainwestowała w cyfrową maszynę do wielokolorowej produkcji wysokonakładowej AccurioPress C12000 firmy Konica Minolta. To jedna z pierwszych instalacji tego urządzenia w Polsce i jednocześnie pierwsza rozbudowana o szereg funkcji automatyzujących. Zakup maszyny pozwolił drukarni nie tylko na zachowanie ciągłości produkcji, ale również umożliwił jej dalszy rozwój m.in. dzięki wprowadzeniu druku książek i katalogów w technologii cyfrowej.

 

„Spadające nakłady, różnorodność tytułów i coraz większa ich liczba wzbudziły w nas chęć podążania w kierunku produkcji dziełowej. Widzieliśmy tu dla siebie duży potencjał już od dłuższego czasu. Od lat zajmujemy się drukiem cyfrowym, a produkcja książek w tej technologii jest naturalnym procesem dla firmy takiej jak nasza. Inwestycja w nową maszynę pozwoliła nam zaoferować atrakcyjną cenę, przy zachowaniu wysokiej jakości produkcji. Wybierając to urządzenie znacząco mogliśmy obniżyć koszty procesu, co wpłynęło na cenę oferowanych przez nas produktów. Produkcyjna, wysokonakładowa  maszyna AccurioPress C12000 zoptymalizowała procesy pod kątem naszej wydajności, a automatyzacja urządzenia sprawiła, że możemy obecnie drukować z wysoką jakością, a przy tym szybko i wydajnie. Realizujemy nakłady rzędu 300–500 sztuk, ale sięgać one mogą nawet 2000 egzemplarzy” - podkreśla Piotr Urbański, właściciel Machiny Druku.

 

Pierwsza w Polsce

Piotr Urbański zwraca uwagę na jakość i wydajność jaką gwarantuje maszyna. Pozwala ona drukarni na wydruk z prędkością 120 stron na minutę, zapewniając stałą wydajność na szerokiej gamie nośników o gramaturze od 52 do 450 g/m². Wydruki od pierwszej do ostatniej strony zawsze mają taką samą wysoką jakość i są dokładnie spasowane. Ważnym jest również fakt, że oferuje ona bezproblemowe laminowanie wydruków oraz krótki czas nagrzewania. Jednym z elementów, który za to odpowiada, jest wprowadzona w module IQ-501, w jaki wyposażona została maszyna, „inteligentna” funkcja automatycznej kontroli jakości. Jest to stworzony przez Konica Minolta system sterowania i kontroli obrazu, mający zapewnić pełną automatyzację procesu drukowania, raportujący i eliminujący błędy, obniżający tym samym koszty poprzez redukcję liczby wydruków próbnych. Zainstalowana w Machinie Druku maszyna posiada ponadto moduł inspekcyjny (Auto Inspection Unit). Porównuje on pliki wysyłane do maszyny z końcowymi wydrukami i wyłapuje ewentualne błędy, również w zakresie personalizacji, co, jak podkreśla Konica Minolta, jest unikalnym rozwiązaniem w stosunku do oferty innych producentów. Maszyna posiada także 90 centymetrowy podajnik na arkusze. Jest to jeden z pierwszych w Polsce modułów tego typu zainstalowanych w tym urządzeniu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty