Kalendarium

25-29.09.2018 · Polagra-Tech

1.10.2018 · Art of Color

1-4.10.2018 · Taropak, Poznań

1-4.10.2018 · 4PrintWeek, Poznań

Na dopalaczach

Data publikacji: luty 2011

 

Już za kilka miesięcy Ferag Polska zainstaluje pierwszy w Polsce system dopalania wyprodukowany przez niemiecką firmę Venjakob, którą reprezentuje w naszym kraju od zeszłego roku. Niedawno zakontraktowany system posłuży do oczyszczania powietrza poprocesowego firmie Atrium Centrum Ploterowe.

 
© PAI PrintinPoland.com

System Venjakob będzie wykorzystywany do oczyszczania powietrza poprocesowego, wychodzącego z linii produkującej materiały do druku wielkoformatowego oferowane pod marką Ikonos. „Obecnie produkcja materiałów sprzedawanych pod marką Ikonos odbywa się z użyciem preparatów na bazie wody, czyli nieszkodliwych dla środowiska. Jednak ze względu na planowane wprowadzanie do naszej oferty coraz nowszych oraz bardziej wymagających wyrobów, do których produkcji konieczne jest zastosowanie rozpuszczalników organicznych, byliśmy zmuszeni zainwestować w tego rodzaju system dopalania” – mówi Tomasz Juchkiewicz, dyrektor produkcji w firmie Atrium. – „Bez odpowiedniego urządzenia redukującego ilość powstałych w procesie produkcyjnym wolnych związków organicznych ich stężenie – już po procesie suszenia – przekraczałoby normy przewidziane przez europejskie prawo o ochronie środowiska”.
„Sercem” systemu, zapewniającym jednocześnie jego bezawaryjność, szczelność i brak konieczności ręcznej obsługi, jest specjalna konstrukcja zaworów talerzowych wprowadzających i wyprowadzających powietrze z komór dopalacza. Co istotne, zawór kontrolujący przepływ gorącego powietrza (wyprowadzanego z systemu) jest „zanurzony” w rurze czystego powietrza, co wpływa na jego naturalne chłodzenie, a tym samym zwiększa bezpieczeństwo, żywotność i wydajność elementów linii. Warto również podkreślić różnorodność wykorzystanych w konstrukcji systemu dopalania Venjakob wysokiej jakości wkładów ceramicznych. Producent obejmuje wieloletnią gwarancją prawidłowe działanie, zapewniając przy tym optymalny dobór ich profili oraz składu. „Wkład ceramiczny to podstawowy element systemu dopalania gwarantujący optymalny odzysk energii ze spalanych związków organicznych, a co za tym idzie jego pracę w trybie autotermicznym, tzn. bez dodatkowego zasilania procesu spalania ze źródła energii” – podkreśla Małgorzata Iwińska, inżynier sprzedaży w firmie Ferag Polska. W praktyce oznacza to minimalne zużycie gazu bądź oleju, a więc znaczącą redukcję kosztów utrzymania i zasilania całego systemu.

 

Venjakob to niemiecka firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w zakresie produkcji systemów dopalania, znajdujących zastosowanie w różnych segmentach branży poligraficznej: produkcji opakowań (wklęsłodruk i fleksografia), zwojowym druku rolowym (heatset) oraz przy procesach uszlachetniania – lakierowania, laminowania, powlekania itd. Venjakob oferuje swoim klientom kompleksową obsługę: od projektu, poprzez produkcję wszystkich elementów mechanicznych i elektrycznych, programowanie systemów kontroli i monitoringu, na instalacji, wdrożeniu i serwisowaniu urządzeń skończywszy. Firma może się pochwalić ponad 400 instalacjami systemów dopalania zrealizowanymi w przedsiębiorstwach z całego świata.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Strzelić sobie w cyfrowe kolano…

Cyfrowa transformacja obejmuje również media drukowane i cyfrowe. Media drukowane, a w szczególności magazyny takie jak PRINT & PUBLISHING, żyją z dobrego contentu. Zatem alternatywą dla wersji drukowanej jest wersja cyfrowa lub on-line. Część budżetów z wersji drukowanych przenoszone jest do świata cyfrowych mediów. Jednak kompensacja obrotu jeden do jednego z druku do wersji cyfrowej jest na tą chwilę raczej nierealna. W obliczu tego, rzecz jasna, również i my, prasa drukowana, zmieniamy trend i uzupełniamy portfolio o cyfrowe narzędzia.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty