Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Co za tempo!

Data publikacji: grudzień 2010

 

Nowa linia do oprawy zeszytowej Tempo 220 Müller Martini, oferująca prędkość 22 tys. taktów/godz., przyciąga uwagę ze względu na swoją elastyczność i bogate możliwości rozbudowy. Dodatkowe atuty tego systemu to energooszczędna konstrukcja oraz wysoka wydajność uzyskiwana m.in. dzięki stałemu monitoringowi procesu produkcyjnego.

 
© Müller Martini

Modułowa konstrukcja systemu Tempo 220 przekłada się na wysoką elastyczność i duże możliwości rozbudowy, pozwalając na realizacje unikalnych i atrakcyjnych produktów poligraficznych o wysokim stopniu wykończenia.

Nowa technika zastosowana w taśmowcu Tempo 220 umożliwia generowanie niższych kosztów przetwarzania produktu i dystrybucji energii. W urządzeniu tym procesy nakładania produktu i dostawy sprężonego powietrza są automatycznie wyłączane z chwilą zatrzymania maszyny oraz wznawiane w momencie jej ponownego uruchomienia. Co więcej, sprężone powietrze jest dystrybuowane z centralnego punktu urządzenia wyłącznie do tych samonakładaków, które znajdują się w użyciu. Dzięki zastosowaniu dwóch oddzielnych obwodów dostarczających powietrze do strefy łańcucha zbierającego i samonakładaków, jego nadmuch może zostać uruchamiany w trybie „na żądanie” w odpowiednim miejscu maszyny.

 

Narządzanie na żądanie

W taśmowcu Tempo 220 znalazł zastosowanie w pełni zautomatyzowany system nastawy Amrys (Automatic Make Ready System), pozwalający na szybkie i automatyczne wprowadzanie parametrów zlecenia dla dokonania nastawy samonakładaka, agregatu szyjącego, trójnoża i urządzenia odbierającego (stackera). Poszczególne elementy linii są ustawiane zgodnie z wymaganym formatem i synchronizowane ze sobą, co sprawia, że cały taśmowiec jest nastawiany i przygotowywany do produkcji w możliwie najkrótszym czasie.

Na jeszcze większą prostotę systemu pod względem nastawy i obsługi wpływa intuicyjny ekran dotykowy i lokalne jednostki umożliwiające obsługę urządzenia z jego różnych punktów. Aby osiągnąć maksymalną wydajność w możliwie najkrótszym czasie, korekta ustawień urządzenia może odbywać się podczas jego pracy, w trybie on-the-fly. W dowolnym momencie operator może skorzystać z funkcji optymalizacji, która analizuje bieżący cykl produkcyjny i pozwala w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w nowym systemie. Format produktu może być mierzony za pomocą specjalnego urządzenia do pomiaru składek, a jego wyniki – przesyłane do programu asystującego przy ustawianiu parametrów produkcyjnych za pomocą jednego przycisku.

 
© Müller Martini

Poszczególne elementy linii są ustawiane zgodnie z wymaganym formatem i synchronizowane ze sobą, co sprawia, że cały taśmowiec jest nastawiany i przygotowywany do produkcji w możliwie najkrótszym czasie.

Wąski, czyli szybszy

Z myślą o niezawodnej, realizowanej z prędkością 22 tys. cykli/godz. produkcji magazynów, broszur i katalogów, linia Tempo 220 została wyposażona w wąski łańcuch zbierający. Jego profil poprawia stabilność składek podczas transportu. Co więcej, rolki przyspieszające ruch składek w kierunku zgodnym z ruchem łańcucha zbierającego – zainstalowane w samonakładaku – sprawiają, że cała linia szybciej osiąga optymalną prędkość produkcyjną.

Modułowa konstrukcja systemu przekłada się z kolei na wysoką elastyczność i – jak twierdzi producent – niemal nieograniczone możliwości rozbudowy, pozwalając na realizacje unikalnych i atrakcyjnych produktów poligraficznych o wysokim stopniu wykończenia. Elastyczne rozwiązania w zakresie wkładkowania, adresowania, paletyzacji i oprawy selektywnej mogą zostać zintegrowane w ramach jednego systemu. Dodatkową funkcjonalność – dodawanie kart do gotowych produktów – zapewnia mobilny aplikator, instalowany w dowolnym miejscu pomiędzy samonakładakami składek.

 
Monitoring i serwis

Wszechstronny system monitorowania procesu produkcyjnego staje się kluczowym czynnikiem, gdy mówimy o osiągnięciu wysokiej wydajności netto. Dzięki niemu – jak zapewnia producent – linia Tempo 220 oferuje najwyższą jakość zszywania i kompletność finalnego produktu przy znacznej redukcji generowanych odpadów. Urządzenie może być też włączone w cyfrowy workflow za pomocą stworzonego przez Müller Martini systemu Connex. Wchodzący w jego skład nowy moduł noszący nazwę „Connex Information System” zapisuje bieżące dane produkcyjne a następnie wyświetla je na monitorze komputera PC, ekranie wielkoformatowym bądź też przesyła na wyższy poziom systemu.

Nowy pakiet usług serwisowych oferowanych przez Müller Martini pod nazwą MMRemote ma w założeniach producenta zapewnić najwyższą niezawodność jego urządzeń. Również w przypadku taśmowca Tempo 220 firma wprowadziła możliwość zdalnej diagnostyki, która pozwala na redukcję kosztów związanych z ewentualnymi czasami przestoju, konserwacją i serwisowaniem maszyn. Jak zapewnia Müller Martini, posiadając bezpośrednie łącze internetowe z firmą, użytkownicy jej rozwiązań mogą w nagłych przypadkach zredukować czas przestoju nawet o 50 proc.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty