Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Jakość to reguła. Duplo w drukarni Hetman.

Data publikacji: czerwiec 2012

System broszurujący Duplo 5000, zainstalowany w ostatnim czasie w drukarni Hetman z podwarszawskich Reguł, zastąpił pracujący tu kilkanaście lat, wysłużony, wcześniejszy model tego samego producenta. I choć – jak twierdzi Bogumił Hetman, właściciel tego zakładu poligraficznego – stary system nadal pracuje bezawaryjnie, to jednak rozwój drukarni i potrzeby klientów zrodziły konieczność zakupu nowocześniejszego i bardziej wydajnego urządzenia.

 

System broszurujący Duplo 5000 pomógł drukarni Hetman zwiększyć wydajność. 

Drukarnia Hetman to zakład zatrudniający kilkanaście osób. Ma już kilkunastoletnią historię działalności na stołecznym rynku usług poligraficznych. Założony przez Bogumiła Hetmana, przez lata wyspecjalizował się w obsłudze klientów z branży medyczno-farmaceutycznej. Wielu z nich obsługuje kompleksowo – od stworzenia projektu pracy, poprzez jej przygotowanie, druk, na finalnej obróbce skończywszy – niemal od początku swojej działalności. Wśród najczęściej wykonywanych przez drukarnię Hetman zleceń, produkowanych w zależności od potrzeb klienta w nakładach od 100 sztuk do kilkuset tysięcy egzemplarzy, znajdują się teczki, foldery, katalogi, kalendarze, magazyny firmowe, bloczki, pudełka, a także różnego rodzaju gadżety. Wiele z nich to produkty złożone, wysoko przetworzone, oferujące klientom znaczącą wartość dodaną.

 
Z zegarkiem w ręku

„Wśród najważniejszych potrzeb naszych klientów coraz częstszą okazywał się krótki czas realizacji danego zlecenia” – mówi Bogumił Hetman. „Owszem, zawsze liczy się dla nich wysoka jakość naszych usług, terminowość i dobra cena, jednak czas realizacji zlecenia odgrywa coraz większe znaczenie. Dlatego w ostatnim czasie pomyśleliśmy o kolejnej inwestycji w naszą introligatornię. System Duplo był dla nas w zasadzie bezkonkurencyjny. Przede wszystkim ze względu na możliwości tego urządzenia. Pozwala nam ono sprawnie wykonywać broszury do 5000 sztuk w ciągu godziny. Mają one różne formaty, wykonane są na papierze o różnej gramaturze; system Duplo radzi sobie z każdą. Do obsługi urządzenia wystarczy jeden operator. Poprzedni model Duplo wymagał zaangażowania dwóch pracowników, więc możliwość przesunięcia jednej osoby do innej pracy w drukarni już dała nam spore oszczędności. Poza tym nowy system pracuje zdecydowanie szybciej i wydajniej. Możliwość szybkiego narządu oraz zapisywania zleceń również niejednokrotnie przyspiesza nam pracę, zwłaszcza w przypadku zleceń powtarzalnych”.

Na pytanie o wybór modelu 5000 Bogumił Hetman odpowiada: „Czasami musimy szybko wykonać zlecenia w nakładzie np. 150 tys. sztuk. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, które pozwoli nam na obsługę większych nakładów, ale sprawdzi się również w innych nietypowych sytuacjach. Podam tu przykład: od trzech różnych klientów otrzymaliśmy zlecenia na broszury w nakładach dwa razy po 15 tys. i raz 30 tys. sztuk. Każdy z tych klientów chciał mieć w ciągu trzech dni wydrukowanych po 10 tys. broszur. Jednego dnia musieliśmy wykonać na Duplo trzy różne prace, z czym nie mieliśmy żadnych problemów”.  

 
Małymi krokami

Inwestycja w system Duplo 5000 to kolejny krok na drodze rozwoju drukarni Hetman. W planach  jest również druk cyfrowy i lakierówka UV firmy Duplo. Wobec trudnej sytuacji rynkowej Bogumił Hetman bacznie śledzi potrzeby klientów i stara się im sprostać. Zawsze też próbuje wyróżnić się na rynku. Obecnie jedną z nowych propozycji drukarni Hetman są bloczki skośnie ścięte o indywidualnym kształcie. Hetman to jedna z trzech drukarń w Polsce, które mogą zaoferować tę usługę swoim klientom. 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty