Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Japońska jakość Mutoh

 

Szcześliwy użytkownik nowego urządzenia w Neogroup

Firma Neogroup, oferująca kilkadziesiąt tysięcy produktów reklamowych pod marką reklamowe-upominki.pl, oraz rodzinna firma Drukmania w Krakowie, dołączyły do grona użytkowników japońskich urządzeń Mutoh, inwestując  w drukarkę do gadżetów w technologii LED-UV Muton ValueJet 626UF. Nazywana małą drukarką o wielkich możliwościach, pozwala firmom na szybszą realizację zleceń o większym zakresie usług, w tym nadruki full-color. Kompaktowa drukarka jest przeznaczona do druku bezpośredniego w formacie A2. Umożliwia wysoką jakość zadruku na materiałach takich jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło, drewno czy kamień, przy zadruku na przedmiotach o rozmiarze do 594 x 483 mm, grubości do 15 cm I ciężarze do 6 kg. Urządzenie można również wyposażyć w moduł obrotowy, umożliwiający nadruk na obiektach o kształcie cylindrycznym, np. na butelkach, walcowatych opakowaniach czy świecach. Drukarki te są wyposażone w technologię Intelligent Interweaving, która pozwala na najszybszy możliwy nadruk bez efektu paskowania. Maksymalna rozdzielczość dyszowej głowicy wynosi 1440-1440 dpi, a wielkość kropli atramentu od 3,9 do 26,9 przy technologii zmiennej wielkości kropli. Jest to urządzenie 6-kolorowe, które oprócz klasycznych kolorów CMYK drukuje również kolorem białym i bezbarwnym lakierem. Obsługuje atramenty Mutoh US-11 do bezpośredniego zadruku przedmiotów twardych i elastycznych, które dodatkowo posiadają certyfikat Greenguard Gold i spełniają normę EN 71-3. W zakresie ekologicznym i ekonomicznym wyposażony jest w energooszczędne lampy LED-UV, przy których proces druku charakteryzuje się brakiem lotnych związków organicznych, ozonu i zanieczyszeń powietrza. Atrament nie wydziela szkodliwych oparów, a jego skład nie zawiera rtęci i ołowiu, dzięki czemu urządzenie nie wymaga filtra powietrza.

Mutoh w  Drukmanii

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty