Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Nowe plotery DesignJet

Nowe plotery od HP charakteryzuje przede wszystkim praca zgodnie ze środowiskiem.

Firma HP wprowadziła na rynek nowe plotery DesignJet dla ułatwienia pracy specjalistów z branży budowlanej (architektów, inżynierów, budowniczych oraz podwykonawców). Urządzenia są jednymi z najmniejszych tego typu urządzeń na rynku, które cechują się prostą eksploatacją oraz pracą zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zostały wyposażone w oprogramowanie HP Click, które ułatwia drukowanie dokumentów o różnych rozmiarach, a w połączeniu ze zautomatyzowanym podajnikiem A3/B pozwala drukować automatycznie projekty w formatach A3/B oraz A1/D lub A0/E bez dokonywania zmian w urządzeniu wejściowym. Dzięki aplikacji HP Smart App pozwalają na zdalne drukowanie z dowolnego urządzenia. Plotery zmniejszają ilość emisji węgla do atmosfery do 7,3 ton rocznie na drukarkę i zostały zbudowane w 30 procentach z tworzywa sztucznego z recyklingu, co podkreśla ich wkład w osiągnięciu neutralności klimatycznej. Urządzenie jest dostępne w wersjach od T200 do T600 i Studio.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty