Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Oko do detali

Data publikacji: grudzień 2010

 

Urządzenia do obróbki po druku marki Perfecta pracują w introligatorniach wielu drukarń w całej Polsce, ciesząc się niesłabnącą popularnością w branży poligraficznej. Potwierdzeniem tego są instalacje, jakie miały miejsce w ostatnim czasie w kilku polskich przedsiębiorstwach.

 
© Avargraf

Krajarka Perfecta 115 wyposażona jest w sterowanie TS, posiadające monitor dotykowy.

Jedną z firm, które zdecydowały się ostatnio na zakup maszyn Perfecta, jest drukarnia Drukpol z Warszawy – stanęła tam krajarka Perfecta 115 TS. Podobne urządzenie, wraz z dwoma podnośnikami do stosu Perfecta z platformą (model BSH 5-1200), rozpoczęło pracę w drukarni Opolgraf SA z Opola. Krajarka Perfecta 115 TS, utrząsarka Perfecta SA 110A oraz podnośnik Perfecta BSH 5-1200 pracują również od niedawna w Zakładzie Poligraficzno-Wydawniczym Pozkal z Inowrocławia. Wszystkie maszyny zostały dostarczone przez firmę Avargraf, wieloletniego dystrybutora marki Perfecta w Polsce.

W każdym z zainstalowanych urządzeń zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające pracę oraz podnoszące wydajność produkcji. Krajarka Perfecta 115, która stanęła w każdej z wymienionych drukarń, wyposażona jest w sterowanie TS, posiadające monitor dotykowy. Po raz pierwszy wszystkie funkcje służące do obsługi urządzenia zostały zintegrowane w monitorze, co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie dodatkowej, płaskiej klawiatury umieszczonej na przednim panelu obsługowym maszyny. Dotyczy to również regulacji siły docisku tłoka, która może być sterowana automatycznie za pomocą programu cięcia i umożliwia indywidualne, osobne zaprogramowanie każdego docisku dla pojedynczego cięcia oraz opcji siodła obrotowo-uchylnego (tzw. „krzywienie”) z bezpośrednim przyporządkowaniem wymiarów cięcia w programie. W zależności od charakteru wykonywanego zlecenia, istnieje możliwość pracy na trzech poziomach obsługi: poziom 0 – praca bez funkcji programowania, poziom UC – praca z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji, poziom TS – praca z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji.

Stosując dodatkowe oprogramowanie Cuttronic, można przekazywać do sterowania krajarki dane CIP w plikach formatu PPF lub JDF bez konieczności stosowania pośrednich komponentów (dodatkowego komputera). Przekazywanie danych jest możliwe za pomocą portu USB, przewodowo lub bezprzewodowo. Posuw siodła odbywa się w maszynie przy pomocy napędu serwo ze zintegrowanym czujnikiem odczytu aktualnego położenia siodła, dzięki czemu możliwa jest bardzo duża prędkość pracy, wzrost wydajności maszyny, a dodatkowo znacznie uproszczona jest jej konstrukcja. Mniejsza ilość zastosowanych elementów mechanicznych w napędzie powoduje również, oprócz większej niezawodności, niższy poziom hałasu, co poprawia warunki pracy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Witamy w roku drupy 2024…

Trudno w to uwierzyć. Po ośmioletniej przerwie w tym roku targi drupa ponownie odbędą się w Düsseldorfie. Oczekiwania są wielkie, ale w branży wciąż niewiele słychać.

 

Jeśli pamiętacie, jakie było typowe „uczucie mrowienia” w okresach poprzedzających poprzednie drupy w ostatnich latach, w porównaniu z tą drupą jest ono właściwie prawie zerowe. „Działanie jak zwykle” jest na porządku dziennym i tak postępują firmy. Niewiele już firm zaprasza przedstawicieli mediów na dobrze zorganizowane i merytoryczne konferencje prasowe i prezentacje z odpowiednim wyprzedzeniem przed targami, aby zaprezentować wspaniałe wieści o nowych produktach. Oszczędza to wysiłek organizacyjny, a przede wszystkim koszty podróży.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty