Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Mellow inwestuje w Koenig & Bauer

„Made of Print” to hasło przyświecające krakowskiej drukarni Mellow, która po nowej inwestycji planuje poszerzyć swoją działalność na nowe rynki.

Drukarnia Mellow zainwestowała w półformatową, hybrydową maszynę Rapida 76 z modułem do cold stampingu firmy Koenig & Bauer. To już kolejne rozwiązanie tego producenta, jakie znalazło się w zakładzie drukarni i zarazem pierwsza na świecie tak rozbudowana konfiguracja modelu Rapida 76.

Krakowska firma Mellow realizuje usługi na rynku poligraficznym w technice offsetowej, oferując szeroko rozumiane materiały marketingowe, takie jak katalogi, raporty, zaproszenia, foldery itp. Obecnie producent poszerza swoją ofertę m. in. o uszlachetnione opakowania i inne produkty wykonywane na grubszych podłożach. Właśnie dlatego drukarnia zainwestowała w rozwiązanie marki Koenig & Bauer.

Zainstalowana maszyna rozbudowana o moduł do cold stampingu pozwala producentowi na zadrukowywanie szerokiego spektrum podłoży, od kartonów, folii po folie cienkie czy materiały niewsiąkliwe. Urządzenie oferuje druk z maksymalną prędkością 18 tysięcy egzemplarzy na godzinę. Wyposażone zostało w siedem zespołów drukujących, wieżę lakierującą oraz moduł do foliowania na zimno Vinfoil Optima. Producent zwaraca też uwage na bogate wyposażenie kontrolno pomiarowe, w tym pomiar i regulacje nafarbiania online i inline oraz protokołowanie ISO online w systemie QualityPass, które dają użytkownikom pewność produkcji szczególnie przy produkcji opakowań i materiałów marketingowych.

Wraz z nową inwestycją i zdywersyfikowaniu oferty o uszlachetnione opakowania i niestandardowe wydruki o dużej wartości dodanej, drukarnia Mellow planuje wyjść ze swoją ofertą na rynek międzynarodowy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty