Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Unikat na własność

Data publikacji: marzec 2011

 

Kolejny model KBA Rapida 106 trafi niebawem do drukarni Offset Druk. System, który dołączy do parku maszynowego rzeszowskiej firmy, ma posiadać unikatowe na polskim rynku wyposażenie dodatkowe. Drukarnia wiąże z instalacją maszyny KBA Rapida 106-6+LTTL ALV2 duże nadzieje.

 

© KBA

KBA Rapida 106-6+LTTL ALV2 zostanie wyposażona m.in. w dwie wieże lakierujące, dwie wieże suszenia pośredniego KBA VariDry oraz wydłużone wykładanie.

Drukarnia Offset Druk, której właścicielem jest Adam Motyka, specjalizuje się w arkuszowym druku offsetowym, realizując różnorodne prace z zakresu produkcji akcydensowej i reklamowej. Zakontraktowana maszyna KBA Rapida zostanie wyposażona w liczne rozwiązania, z których część do tej pory była niespotykana na polskim rynku. Adam Motyka tak tłumaczy wybór systemu KBA: „Zdecydowaliśmy się na inwestycję w nową maszynę B1, biorąc pod uwagę kilka czynników, m.in. brak tak bardzo zaawansowanej technologii w regionie Podkarpacia czy zapotrzebowanie klientów na wysokiej klasy produkcję opakowaniową”.

Maksymalna prędkość maszyny wynosi 18 tys. ark./godz., zadrukowuje podłoża o grubości od 0,06 do 1,2 mm (pakiet CX) i maksymalnym formacie papieru 740 x 1060 mm. W wersji dla firmy Offset Druk zostanie ona podwyższona o 450 mm, a wśród licznych systemów i funkcji automatyzujących oraz ułatwiających jej pracę i obsługę są m.in.: automatyczny system non stop na wykładaniu (stanowiący część pakietu CX), system automatycznej wymiany płyt, system niezależnych napędów cylindrów płytowych DriveTronic SPC oraz system nakładania bez marki bocznej DriveTronic SIS. Wyposażenie maszyny stanowią także: wideokamera ACR Control (do automatycznej korekty wszystkich registrów), system automatycznego pozycjonowania pierścieni ssących na wykładaniu ASP, system kontroli i pomiaru densytometrycznego DensiTronic Professional, system inspekcji arkusza inline ze zintegrowanym pomiarem i regulacją nafarbienia QualiTronic Professional, system identyfikacji płyt Plate-Ident oraz systemy automatycznego mycia wałków farbowych, cylindrów gumowych i dociskowych, a także automatyczny system zasilania lakierem. Ponadto, druga wieża lakierująca zostanie dostosowana do zamiennego stosowania lakierów dyspersyjnego i UV. Maszyna posiada poza tym system mieszania i podawania lakierów metalizowanych i perłowych.

„Możliwość zastosowania lakierów metalicznych czy perłowych w wieżach lakierujących, a także nakładanie bieli kryjącej w pierwszym zespole drukującym, a więc najwyższej jakości uszlachetniania wydruków w jednym przelocie, była jedną z opcji, na których szczególnie nam zależało” – mówi Adam Motyka. – „Z jednej strony zapewni nam to obniżenie kosztów produkcji wyrobów wysoko przetworzonych, z drugiej – pozwoli na zaspokojenie wymagań klientów oczekujących najwyższej jakości. Na bezpieczeństwo produkcji zwracamy szczególną uwagę m.in. ze względu na planowane wykorzystywanie maszyny KBA Rapida do wykonywana druków z zastosowaniem systemu identyfikacji niejawnej”.

KBA Rapida 106 poszerzy park sprzętowy drukarni już w kwietniu. Firma przenosi się obecnie do nowej siedziby znajdującej się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Park Naukowo-Technologiczny”.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty