Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Robin Food

Ostatecznie wydajność działania pozwoliła organizacji na produkcję odżywczych zup na dużą skalę, a sukces projektu doprowadził do tego, że sam król Belgii skontaktował się z enVie, by dowiedzieć się więcej o projekcie „Robin Food”.

Belgijska organizacja społeczna enVie rozpoczęła walkę z marnowaniem żywności, korzystając z pomocy pięciokolorowej drukarki etykiet od Oki. Organizacja przygotowuje zdrowe zupy z nadwyżki świeżych warzyw, dostarczanych przez belgijskich rolników i zapewnia ich dostawę osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji w czasie kryzysu spowodowanego pandemią. Projekt o nazwie „Robin Food” szybko okazał się niezwykle potrzebny i wygenerował ogromne zapotrzebowanie na etykiety do butelek z zupami. Korzystanie z usług zewnętrznego dostawcy tworzyło ogromne koszty, dlatego też rozpoczęto produkcję etykiet na nowym rozwiązaniu – pięciokolorowej drukarce etykiet Pro1050 od Oki Europe. Dzięki temu organizacja może nie tylko drukować dokładnie taką ilość etykiet, jaka jest jej potrzebna, ale również zminimalizowała koszty całej produkcji, pozwalając na udzielenie pomocy na szeroką skalę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty