Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Robin Food

Ostatecznie wydajność działania pozwoliła organizacji na produkcję odżywczych zup na dużą skalę, a sukces projektu doprowadził do tego, że sam król Belgii skontaktował się z enVie, by dowiedzieć się więcej o projekcie „Robin Food”.

Belgijska organizacja społeczna enVie rozpoczęła walkę z marnowaniem żywności, korzystając z pomocy pięciokolorowej drukarki etykiet od Oki. Organizacja przygotowuje zdrowe zupy z nadwyżki świeżych warzyw, dostarczanych przez belgijskich rolników i zapewnia ich dostawę osobom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji w czasie kryzysu spowodowanego pandemią. Projekt o nazwie „Robin Food” szybko okazał się niezwykle potrzebny i wygenerował ogromne zapotrzebowanie na etykiety do butelek z zupami. Korzystanie z usług zewnętrznego dostawcy tworzyło ogromne koszty, dlatego też rozpoczęto produkcję etykiet na nowym rozwiązaniu – pięciokolorowej drukarce etykiet Pro1050 od Oki Europe. Dzięki temu organizacja może nie tylko drukować dokładnie taką ilość etykiet, jaka jest jej potrzebna, ale również zminimalizowała koszty całej produkcji, pozwalając na udzielenie pomocy na szeroką skalę.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty