Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Produkcja etykiet i tagów RFID

Dzięki technologii RFID drukarnia Repacorp może zaoferować swoim klientom innowacyjne rozwiązania etykietowe. Współpraca firm Repacorp i Mark Andy w obszarze etykiet i tagów RFID trwa już nieprzerwanie kilkanaście lat.

© Mark Andy

„Każdy klient, któremu zależy na wyeliminowaniu błędu ludzkiego w swojej działalności, ma dobry powód, by wdrożyć technologię RFID” - mówi Rochelle L. Heinl, wiceprezes północnoamerykańskiej drukarni Repacorp, która uruchomiła produkcję etykiet i tagów RFID na przełomie 2005 i 2006 roku. W kolejnych latach pojawiały się tu sukcesywnie cztery maszyny Mark Andy. Obecnie park maszynowy firmy pozwala na obustronne zadrukowywanie wstęgi o szerokości z zakresu 10-20 cali, a następnie jej przetwarzanie w trybie inline: insertowanie, sztancowanie i inspekcję. Oprócz tego producent oferuje możliwość drukowania i kodowania kilku użytków w szerokości, z bardzo wysoką prędkością i z wychwytywaniem i eliminowaniem zduplikowanych etykiet. Możliwości te pozwalają na realizację różnorodnych projektów, uwzględniając w tym także technologię RFID.

Firma Repacorp od lat współpracuje z partnerami z tego obszaru, ale rozwiązania uwzględniające RFID, jak podkreśla Rochelle L. Heinl, z powodzeniem stosują również firmy z innych branż takich jak: motoryzacyjna, opieki zdrowotnej, magazynowania i inne. Użytkownicy technologii RFID doceniają przede wszystkim fakt, że eliminuje ona błędy ludzkie, zapewniając dokładność, spójność i stabilność dowolnego rozwiązania etykietowego. Repacorp stosuje technologię RFID również we własnym magazynie, dzięki czemu proces śledzenia dowolnego asortymentu staje się znacznie sprawniejszy. Obecnie Repacorp posiada bardzo szeroką ofertę produktową. Drukowane są tu etykiety (od czystych do klasy premium) w technice fleksograficznej, a także cyfrowej. Firma produkuje też tuleje typu shrink sleeves oraz opakowania giętkie.

 „Współpracujemy z firmą Mark Andy od początku naszej działalności rynkowej. Maszyny tego producenta, z wbudowanymi modułami RFID, są skonfigurowane pod nasze potrzeby, a firma zapewniła nam najwyższy poziom partnerstwa przy wdrożeniu każdej z dostarczanych linii produkcyjnych. We wszystkich rodzajach realizowanego przez nas asortymentu - od tulei shrink sleeve aż do produktów RFID, Mark Andy zapewnia nam bardzo duże wsparcie. Zespół jej specjalistów sprawnie współpracuje z dostawcami innych elementów tworzących poszczególne linie produkcyjne, dzięki czemu posiadamy maszyny o ogromnym potencjale” - komentuje Rochelle L. Heinl.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty