Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Produkcja etykiet i tagów RFID

Dzięki technologii RFID drukarnia Repacorp może zaoferować swoim klientom innowacyjne rozwiązania etykietowe. Współpraca firm Repacorp i Mark Andy w obszarze etykiet i tagów RFID trwa już nieprzerwanie kilkanaście lat.

© Mark Andy

„Każdy klient, któremu zależy na wyeliminowaniu błędu ludzkiego w swojej działalności, ma dobry powód, by wdrożyć technologię RFID” - mówi Rochelle L. Heinl, wiceprezes północnoamerykańskiej drukarni Repacorp, która uruchomiła produkcję etykiet i tagów RFID na przełomie 2005 i 2006 roku. W kolejnych latach pojawiały się tu sukcesywnie cztery maszyny Mark Andy. Obecnie park maszynowy firmy pozwala na obustronne zadrukowywanie wstęgi o szerokości z zakresu 10-20 cali, a następnie jej przetwarzanie w trybie inline: insertowanie, sztancowanie i inspekcję. Oprócz tego producent oferuje możliwość drukowania i kodowania kilku użytków w szerokości, z bardzo wysoką prędkością i z wychwytywaniem i eliminowaniem zduplikowanych etykiet. Możliwości te pozwalają na realizację różnorodnych projektów, uwzględniając w tym także technologię RFID.

Firma Repacorp od lat współpracuje z partnerami z tego obszaru, ale rozwiązania uwzględniające RFID, jak podkreśla Rochelle L. Heinl, z powodzeniem stosują również firmy z innych branż takich jak: motoryzacyjna, opieki zdrowotnej, magazynowania i inne. Użytkownicy technologii RFID doceniają przede wszystkim fakt, że eliminuje ona błędy ludzkie, zapewniając dokładność, spójność i stabilność dowolnego rozwiązania etykietowego. Repacorp stosuje technologię RFID również we własnym magazynie, dzięki czemu proces śledzenia dowolnego asortymentu staje się znacznie sprawniejszy. Obecnie Repacorp posiada bardzo szeroką ofertę produktową. Drukowane są tu etykiety (od czystych do klasy premium) w technice fleksograficznej, a także cyfrowej. Firma produkuje też tuleje typu shrink sleeves oraz opakowania giętkie.

 „Współpracujemy z firmą Mark Andy od początku naszej działalności rynkowej. Maszyny tego producenta, z wbudowanymi modułami RFID, są skonfigurowane pod nasze potrzeby, a firma zapewniła nam najwyższy poziom partnerstwa przy wdrożeniu każdej z dostarczanych linii produkcyjnych. We wszystkich rodzajach realizowanego przez nas asortymentu - od tulei shrink sleeve aż do produktów RFID, Mark Andy zapewnia nam bardzo duże wsparcie. Zespół jej specjalistów sprawnie współpracuje z dostawcami innych elementów tworzących poszczególne linie produkcyjne, dzięki czemu posiadamy maszyny o ogromnym potencjale” - komentuje Rochelle L. Heinl.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty