Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Produkcja etykiet i tagów RFID

Dzięki technologii RFID drukarnia Repacorp może zaoferować swoim klientom innowacyjne rozwiązania etykietowe. Współpraca firm Repacorp i Mark Andy w obszarze etykiet i tagów RFID trwa już nieprzerwanie kilkanaście lat.

© Mark Andy

„Każdy klient, któremu zależy na wyeliminowaniu błędu ludzkiego w swojej działalności, ma dobry powód, by wdrożyć technologię RFID” - mówi Rochelle L. Heinl, wiceprezes północnoamerykańskiej drukarni Repacorp, która uruchomiła produkcję etykiet i tagów RFID na przełomie 2005 i 2006 roku. W kolejnych latach pojawiały się tu sukcesywnie cztery maszyny Mark Andy. Obecnie park maszynowy firmy pozwala na obustronne zadrukowywanie wstęgi o szerokości z zakresu 10-20 cali, a następnie jej przetwarzanie w trybie inline: insertowanie, sztancowanie i inspekcję. Oprócz tego producent oferuje możliwość drukowania i kodowania kilku użytków w szerokości, z bardzo wysoką prędkością i z wychwytywaniem i eliminowaniem zduplikowanych etykiet. Możliwości te pozwalają na realizację różnorodnych projektów, uwzględniając w tym także technologię RFID.

Firma Repacorp od lat współpracuje z partnerami z tego obszaru, ale rozwiązania uwzględniające RFID, jak podkreśla Rochelle L. Heinl, z powodzeniem stosują również firmy z innych branż takich jak: motoryzacyjna, opieki zdrowotnej, magazynowania i inne. Użytkownicy technologii RFID doceniają przede wszystkim fakt, że eliminuje ona błędy ludzkie, zapewniając dokładność, spójność i stabilność dowolnego rozwiązania etykietowego. Repacorp stosuje technologię RFID również we własnym magazynie, dzięki czemu proces śledzenia dowolnego asortymentu staje się znacznie sprawniejszy. Obecnie Repacorp posiada bardzo szeroką ofertę produktową. Drukowane są tu etykiety (od czystych do klasy premium) w technice fleksograficznej, a także cyfrowej. Firma produkuje też tuleje typu shrink sleeves oraz opakowania giętkie.

 „Współpracujemy z firmą Mark Andy od początku naszej działalności rynkowej. Maszyny tego producenta, z wbudowanymi modułami RFID, są skonfigurowane pod nasze potrzeby, a firma zapewniła nam najwyższy poziom partnerstwa przy wdrożeniu każdej z dostarczanych linii produkcyjnych. We wszystkich rodzajach realizowanego przez nas asortymentu - od tulei shrink sleeve aż do produktów RFID, Mark Andy zapewnia nam bardzo duże wsparcie. Zespół jej specjalistów sprawnie współpracuje z dostawcami innych elementów tworzących poszczególne linie produkcyjne, dzięki czemu posiadamy maszyny o ogromnym potencjale” - komentuje Rochelle L. Heinl.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty