Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Szybka zmiana miejsc

Data publikacji: wrzesień 2011

 

Rolowa offsetowa maszyna drukująca VSOP (Variable Sleeve Offset Printing) firmy Müller Martini nadaje się do druku opakowań, etykiet i zadruku kartonu. Jej zaletą jest zastosowana w urządzeniu technologia sleeve, która pozwala na łatwą i szybką zmianę formatu druku bez konieczności wymiany kompletnych modułów drukujących. Jest to opłacalne rozwiązanie, zwłaszcza przy często zmieniających się długościach serii.

© Müller Martini

W zespole drukującym VSOP cylinder płytowy oraz cylinder obciągu gumowego zostały pomyślane jako poręczne sleeve’y, które dzięki ich niewielkiej wadze można z łatwością wymienić ręcznie.

W zespole drukującym VSOP cylinder płytowy oraz cylinder obciągu gumowego zostały pomyślane jako poręczne sleeve’y, które dzięki ich niewielkiej wadze można z łatwością wymienić ręcznie. Zmiana zlecenia i formatu zajmuje zaledwie kilka minut. Każdą oś sleeve’ów wyposażono w indywidualny serwonapęd, co sprawia, że wymiana kół zębatych nie jest konieczna. Maksymalną wydajność maszyny można osiągnąć dzięki przygotowaniu zlecenia podczas pracy maszyny lub offline. Przezbrojenie urządzenia jest wspomagane przez system szybkiego przestawiania z automatycznym ustawianiem wstępnym, a parametry dla danego zlecenie można przechowywać w elektronicznej bazie danych, co pozwala na przywołanie ustawień, gdy nakład ma zostać powtórzony.

Indywidualne napędy sleeve’ów pozwalają na zmianę długości druku do zdefiniowanego zakresu, co pozostaje bez wpływu na jakość druku. Prędkość cylindra dociskowego można regulować osobno dla każdego zespołu drukującego. Dzięki temu nawet wymagające podłoża, jak aluminium, cienkie folie lub grube kartony można zadrukowywać z dużą dokładnością. Maszyna offsetowa VSOP posiada ponadto system regulacji temperatury wałków rozcierających. Wydajne zespoły farbowe pozwalają z kolei na uzyskanie dobrej reprodukcji barw, co bez wątpienia jest kartą przetargową urządzenia Müller Martini.

 
Lubi się łączyć

Maszyna rolowa VSOP jeszcze bardziej zwiększa swoje możliwości dzięki bezproblemowej integracji z innymi systemami drukującymi i introligatorskimi. VSOP można połączyć w linii zarówno z maszynami do druku fleksograficznego, jak i sitodruku czy systemami cyfrowymi. Urządzenie Müller Martini można również uzupełnić o laminatory, maszyny sztancujące i foliarki. W zależności od potrzeb użytkownika VSOP można skonfigurować tak, aby urządzenie było zdolne do realizacji specyficznych zleceń. Przykładem jest moduł utwardzania UV, który znajduje zastosowanie w druku opakowań, zwłaszcza dla sektora spożywczego.

 
Potrafi konkurować

W druku na maszynie VSOP wykorzystywane są offsetowe formy drukowe – stosunkowo tanie w porównaniu z technologią flekso czy wklęsłodrukiem. Wykres, opracowany na podstawie badań przeprowadzonych w całej Europie przez niezależny Instytut Eurografica Systemplanungs, prezentuje całościowe koszty zadruku i wykończenia 25 tys. m2 folii opakowaniowej. W badaniu porównano cztery maszyny fleksograficzne i wklęsłodrukowe o różnej budowie oraz maszyny drukujące Müller Martini w konfiguracji hybrydowej – połączone inline z systemami fleksograficznymi i wklęsłodrukowymi. Wykres wyraźnie pokazuje, że znaczną część kosztów druku w przypadku maszyn fleksograficznych i wklęsłodrukowych stanowią formy drukowe. Na tym tle VSOP wypada bardzo korzystnie. Od wprowadzenia maszyny na rynek upłynęło siedem lat. W tym czasie na całym świecie zainstalowano 80 modeli tego urządzenia. Dziesięciu użytkowników zdecydowało się na zakup drugiego lub trzeciego systemu VSOP tego samego typu.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty