Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Mewa w TOP 100

 

Firma Mewa, oferująca tekstylia przemysłowe na terenie całej Europy, uzyskała wyróżnienie w konkursie „TOP 100”, promującym najbardziej innowacyjne firmy w Niemczech. Na jury szczególne wrażenie wywarły techniczne innowacje producenta, takie jak urządzenia chroniące środowisko czy cyfrowo sterowany system prania odzieży ostrzegawczej. Firma szczególnie dużo punktów uzyskała w kategorii „Procesy innowacyjne i organizacja”.

Wyróżnienia za dokonania w zakresie innowacji przyznaje od 1993 roku firma medialna compamedia. Za stronę naukową konkursu odpowiada prof. Dr Nikolaus Franke, założyciel i członek kierownictwa Instytutu Przedsiębiorczości i Innowacji na Uniwersytecie Ekonomicznym w Wiedniu. Partnerami projektu są Towarzystwo Fraunhofera Wspierania Badań Stosowanych oraz Federalne Stowarzyszenie Małych i średnich przedsiębiorstw.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty