Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Epson do druku na tekstyliach

Epson SureColor SC-F3000 to rozwiązanie DTG, pozwalające wyprodukować ponad 500 wydruków dziennie.

Firma Api.pl dodała do swojej oferty przemysłową drukarkę DTG (Direct to Garmet) Epson SureColor SC-F3000. Maszyna charakteryzuje się wysoką wydajnością, niskimi całkowitymi kosztami (TCO), wysoką jakością druku i pozwala wyprodukować ponad 500 wydruków dziennie. Umożliwia nanoszenie skomplikowanych wzorów na ubrania bawełniane w jasnych i ciemnych kolorach.

Urządzenie zostało wyposażone w podstawowy stół w formacie “M” o wymiarach 35 x 40 cm, i można je doposażyć w większy stół w formacie “L” o wymiarach 40 x 50 cm. Maszyna została zaprojektowana z myślą o firmach produkujących wydruki bezpośrednio na tekstyliach bawełnianych (np. koszulki t-shirt, bluzy, torby, itp.) w ilościach przemysłowych.

Dwie duże głowice drukujące CMYK i biały w jednym przebiegu umożliwiają prace ze zwiększoną prędkością, dzięki temu kilkukrotnie skrócił się czas zadruku. Skróceniu uległ także czas przygotowania podłoża do druku oraz szybkość obsługi. Wpłynęły na to dwie zastosowane innowacje: stół z uchwytem ułatwiającym pozycjonowanie tekstyliów oraz automatyczne ustawienie wysokości stołu w zależności od grubości materiału. Ponadto, umieszczenie najważniejszych przycisków sterujących blisko stołu, ułatwia operatorowi sterownie urządzeniem, a duży wyświetlacz umożliwia kontrolowanie najważniejszych parametrów pracy z poziomu drukarki.

Epson SureColor SC-F3000 został równiez wyposażony w system dużych pojemników z tuszem, o pojemności 1,5 litra. To także korzystnie wpływa na ograniczenie przestojów, powodowanych koniecznością wymiany pojemników oraz przywróceniem odpowiedniej struktury białego tuszu. Co więcej, nowy system uwalniania kropli i technologia weryfikacji stanu dysz w połączeniu z automatycznym doborem odległości stołu od głowicy drukującej powodują, że nawet przy zwiększonej prędkości wydruk końcowy wyróżnia wysoka jakość.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty