Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Inkjetowo z AccurioJet

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kurasiński - Industrial Printing Business Development Manager, Konica Minolta, Marek Kruszka - dyrektor ds. produkcji i rozwoju w firmie Colours Factory, Łukasz Wąchała - Head of Sales Industrial Printing B2,Cluster East, Konica Minolta.

© Konica Minolta

Drukarnia Colours Factory od początku swojej działalności stawia na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają jej z sukcesami obsługiwać klientów. W ostatnim czasie do parku sprzętowego tego przedsiębiorstwa dołączyła maszyna Konica Minolta AccurioJet KM-1, drukującą w technice inkjet UV. Nowe rozwiązanie w  portfolio rozwiązań cyfrowych drukarni pozwoliło firmie zoptymalizować koszty produkcji i skrócić czas realizacji zleceń. Dzięki nowej maszynie firma wzmocniła swoje moce w zakresie produkcji wydruków cyfrowych, co stało się odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku i rosnącą liczbę zamówień o niskich nakładach. Do zakupu maszyny AccurioJet KM-1 przekonała firmę przede wszystkim sama technologia inkjet UV. Jak podkreśla Marek Kruszka, dzięki tej technologii drukarnia skróciła terminy realizacji zleceń przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wydruków. Oprócz tego maszyna pozwala producentowi na dywersyfikację produkcji ze względu na charakter finalnego wyrobu i daje możliwość kierowania zlecenia na optymalną dla jego realizacji maszynę drukującą. Ważnym aspektem dla firmy była również możliwość minimalizacji produkowanych odpadów w porównaniu z drukiem tradycyjnym, a więc ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. AccurioJet KM-1 oferuje także wysoki poziom elastyczności. Sposób utrwalania atramentu oraz jego właściwości fizyko-chemiczne sprawiają, że wydruk jest też bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki czemu dalsze procesy postpress można wykonywać chwilę po wydrukowaniu. Dokładność pasowania została w tym przypadku zagwarantowana przez tę samą technologię transportu i chwytania arkuszy, znaną z maszyn offsetowych. Maszyna obsługuje bardzo szerokie spektrum mediów, w tym papiery powlekane i niepowlekane, papiery offsetowe, podłoża teksturowane, materiały typu canvas oraz PVC o grubości od 60 do 600 mikronów.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty