Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Inkjetowo z AccurioJet

Na zdjęciu od lewej: Łukasz Kurasiński - Industrial Printing Business Development Manager, Konica Minolta, Marek Kruszka - dyrektor ds. produkcji i rozwoju w firmie Colours Factory, Łukasz Wąchała - Head of Sales Industrial Printing B2,Cluster East, Konica Minolta.

© Konica Minolta

Drukarnia Colours Factory od początku swojej działalności stawia na innowacyjne rozwiązania, które pozwalają jej z sukcesami obsługiwać klientów. W ostatnim czasie do parku sprzętowego tego przedsiębiorstwa dołączyła maszyna Konica Minolta AccurioJet KM-1, drukującą w technice inkjet UV. Nowe rozwiązanie w  portfolio rozwiązań cyfrowych drukarni pozwoliło firmie zoptymalizować koszty produkcji i skrócić czas realizacji zleceń. Dzięki nowej maszynie firma wzmocniła swoje moce w zakresie produkcji wydruków cyfrowych, co stało się odpowiedzią na zmiany zachodzące na rynku i rosnącą liczbę zamówień o niskich nakładach. Do zakupu maszyny AccurioJet KM-1 przekonała firmę przede wszystkim sama technologia inkjet UV. Jak podkreśla Marek Kruszka, dzięki tej technologii drukarnia skróciła terminy realizacji zleceń przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wydruków. Oprócz tego maszyna pozwala producentowi na dywersyfikację produkcji ze względu na charakter finalnego wyrobu i daje możliwość kierowania zlecenia na optymalną dla jego realizacji maszynę drukującą. Ważnym aspektem dla firmy była również możliwość minimalizacji produkowanych odpadów w porównaniu z drukiem tradycyjnym, a więc ograniczanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. AccurioJet KM-1 oferuje także wysoki poziom elastyczności. Sposób utrwalania atramentu oraz jego właściwości fizyko-chemiczne sprawiają, że wydruk jest też bardzo odporny na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki czemu dalsze procesy postpress można wykonywać chwilę po wydrukowaniu. Dokładność pasowania została w tym przypadku zagwarantowana przez tę samą technologię transportu i chwytania arkuszy, znaną z maszyn offsetowych. Maszyna obsługuje bardzo szerokie spektrum mediów, w tym papiery powlekane i niepowlekane, papiery offsetowe, podłoża teksturowane, materiały typu canvas oraz PVC o grubości od 60 do 600 mikronów.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty