Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

W jedności z naturą

Firma Siegwerk zaprezentowała nową generację zrównoważonych farb wodnych do zastosowań w przemyśle papierniczym i kartonowym.

© Siegwerk

Siegwerk, jeden z wiodących dostawców farb drukarskich i powłok do zastosowań opakowaniowych i etykiet, wprowadził na rynek nową generację zrównoważonych farb na bazie wody do zastosowań w przemyśle papierniczym i kartonowym o nazwie UniNature. Nowa gama produktów została opracowana na bazie składników odnawialnych i naturalnych, stanowiąc przyjazną dla środowiska alternatywę dla tradycyjnych atramentów oraz nie wpływając na możliwość recyklingu papieru i opakowań kartonowych. Rozwiązanie pozwala na zmniejszenie ilości mikroplastiku, który można znaleźć w tradycyjnych atramentach. Wodorozcieńczalne farby drukarskie i lakiery mają formułę o wysokiej zawartości bioodnawialnej (BRC) mierzonej zgodnie z metodą ASTM 6866. Produkty z serii UniNature zawierają do 50 procent odnawialnego węgla - 8 do 9 razy więcej w porównaniu ze standardowymi atramentami na bazie wody.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty