Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Eko z Rapida Eco

Rapida Eco łączy w sobie zrównoważoną, nie zawierającą olejów mineralnych formułę z szybkim schnięciem druku.

© hubergroup

Firma hubergroup Print Solutions wprowadzi ponownie na rynek serię arkuszowych farb offsetowych Rapida w nowej wersji pod nazwą Rapida Eco. Powodem jest zmieniona receptura farby, która w swoim składzie nie będzie zawierała olejów mineralnych. Powtórne wprowadzenie serii atramentów na rynek poprzedziły intensywne prace badawczo-rozwojowe. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wersji, farba Rapida Eco umożliwia natychmiastową dalszą obróbkę wydruków i nadaje się do druku z odwracaniem. Oprócz tego rozwiązanie cechuje się odpowiednią drukownością, a drukarnie, które dotychczas stosowały poprzednią wersję farb, nie muszą wprowadzać żadnych zmian procesowych. Zaangażowanie firmy w działalność zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju potwierdzają certyfikaty Cradle to Cradle.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty