Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Ekologicznie u Flexolabels

Na zdjęciu od lewej: Michał Kuczkowski (Sales Manager Xeikon), Izabela Harczuk (prezes Flexolabels), Sławomir Perwejnis (przedstawiciel Flexolabels).

Drukarnia Flexolabels zainstalowała nową maszynę drukującą do etykiet Xeikon 3300. Obecnie firma specjalizuje się w cyfrowym druku etykiet dla przemysłu farmaceutycznego, spożywczego oraz kosmetycznego. Według prezes firmy, Izabeli Harczuk, najważniejszą korzyścią wynikającą z posiadania maszyny była możliwość poszerzenia asortymentu drukarni, a także możliwość aktualizacji urządzenia w przyszłości.

Dzięki najnowszej inwestycji firma podwoiła swoją prędkość i produktowość do 20 metrów na minutę. Oprócz tego urządzenie dało firmie Flexolabels maksymalne możliwości dywersyfikacji swoich opcji na kilka sposobów - od drukowania zmiennych danych, liczb i obrazów, po drukowanie krótkich serii i zapewnianie ekologicznych rozwiązań poprzez drukowanie suchym tonerem dla akredytowanych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa żywności, zawierają zabezpieczenia marki (mikrodruk, użycie tonerów widocznych tylko w świetle UV). Świadomość firmy dotycząca wpływu branży opakowań na środowisko była jednym z najważniejszych czynników przy wyborze technologii cyfrowej. Nowa inwestycja pozwala firmie zminimalizować ilość produkowanych odpadów.

”Wykorzystujemy VariLane firmy Xeikon, wtyczkę oprogramowania do cyfrowego interfejsu Xeikon X-800, która umożliwia tworzenie cyfrowych szablonów impozycji z różnymi numerami SKU i różnymi rozmiarami w ramach tego samego zadania drukowania. Pozwoliło nam to łączyć różne prace na jednym podłożu, dzięki czemu potrzebujemy tylko jednej szerokości surowca. Zlecenia można optymalnie łączyć zarówno wzdłuż, jak i w poprzek jednego podłoża - powoduje to redukcję strat podłoża nawet o 10 procent. Ponadto suche tonery stosowane w prasie Xeikon są bezpieczne dla operatora, produktu i środowiska, a ich ewentualna utylizacja jest znacznie tańsza niż w przypadku pigmentów UV. Dzięki utwardzaniu tonerów w procesie pozbawionym lamp UV do środowiska nie są emitowane szkodliwe gazy. Suchy toner nie wymaga wody procesowej i nie powoduje zanieczyszczenia wody. Warto wspomnieć, że etykiety wydrukowane na drukarce Xeikon nadają się do recyklingu, ponieważ toner jest łatwy do usunięcia i nie zawiera żadnych szkodliwych substancji chemicznych. Technologia cyfrowa Xeikon zapewnia nam wszystko, czego potrzebujemy, aby osiągnąć nasze cele ekologiczne” – podkreśla Izabela Harczuk.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty