Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Cyfryzacja Faber Print

Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn.

© Heidelberg

Drukarnia Faber Print zainstalowała maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Jest to pierwsza w Polsce maszyna cyfrowa Versafire EP w najmocniejszej możliwej konfiguracji. Do tej pory drukarnia wykonała już na niej szereg prac, które wcześniej trafiłyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

 

Faber Print w swojej obecnej formie jest na rynku od 15 lat, choć jej historia sięga roku 1992. Drukarnia realizuje przede wszystkim wiele zleceń w szeroko rozumianym segmencie akcydensowym. Często są to nakłady, gdzie ważna jest jakość, cena, czas wykonania i możliwość szybkiej modyfikacji treści lub jej personalizacja. W swojej pracy firma skupia się przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z klientem, doradztwie i wspólnym wyborze ostatecznych rozwiązań projektowych jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

Jak podkreśla drukarnia, technologie Heidelberga są u niej wykorzystywane od lat. Firma posiada m.in. maszynę offsetową Speedmaster XL 75, która sprawdza się przy produkcji materiałów akcydensowych i opakowaniach kartonowych oraz inne maszyny, które znajdują się w introligatorni. Z kolei dział przygotowalni wyposażony jest w oprogramowanie Prinect i naświetlarkę Suprasetter.

„Analizujemy potrzeby rynku, klientów i możliwości pod kątem rozwiązań internetowych. Jeśli chodzi o rozwiązania Web2Print, będzie to kolejny krok naszej strategii w nabliżesz przyszłości. Na razie koncentrujemy się na rozwoju organicznym. W tym na pewno pomoże nam nowy Versafire. To doskonałe uzupełnienie naszej części offsetowej” - podkreśla Jacek Fabisiak, właściciel Faber Print.

 

Budynek, w którym znajduje się drukarnia, obejmuje nowoczesną halę produkcyjną, magazyny i część administracyjną.

© Heidelberg

Versafire EP jako kolejny krok ku cyfryzacji

Nowo zainstalowany Versafire EP jest maszyną do druku cyfrowego o prędkości drukowania do 135 arkuszy formatu A4 na minutę niezależnie od gramatury, co oznacza, że możliwe jest osiągnięcie wydajności ponad 4 200 arkuszy na godzinę typowych kartonów warstwowych. Ponadto dzięki prowadzeniu arkuszy w technologii podciśnieniowej maszyna osiąga wynik do ponad 2 300 arkuszy na godzinę. Jak podaje producent, podczas testowania maszyny i jej przydatności w drukarni Faber Print, osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne, adresujące ten sam segment maszyn. Szeroka gama obsługiwanych podłoży drukowych aż do gramatury 470 g/m² połączona z niemal płaską ścieżką prowadzenia, pozwala wykonać nawet nietypowe zlecenia. Rozwiązanie oferuje m.in. możliwość personalizacji treści, hybrydyzacji z drukiem offsetowym, rozdzielczość 4800 x 2400 dpi uzupełnione o automatyczny spektrofotometryczny pomiar barwy oraz mechaniczny system pasowania.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty