Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Cyfryzacja Faber Print

Podczas dokładnego testowania maszyny w drukarni Faber Print osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne adresujące ten sam segment maszyn.

© Heidelberg

Drukarnia Faber Print zainstalowała maszynę cyfrową Versafire EP firmy Heidelberg. Jest to pierwsza w Polsce maszyna cyfrowa Versafire EP w najmocniejszej możliwej konfiguracji. Do tej pory drukarnia wykonała już na niej szereg prac, które wcześniej trafiłyby na maszynę offsetową lub do podwykonawcy.

 

Faber Print w swojej obecnej formie jest na rynku od 15 lat, choć jej historia sięga roku 1992. Drukarnia realizuje przede wszystkim wiele zleceń w szeroko rozumianym segmencie akcydensowym. Często są to nakłady, gdzie ważna jest jakość, cena, czas wykonania i możliwość szybkiej modyfikacji treści lub jej personalizacja. W swojej pracy firma skupia się przede wszystkim na bezpośrednim kontakcie z klientem, doradztwie i wspólnym wyborze ostatecznych rozwiązań projektowych jeszcze przed rozpoczęciem produkcji.

Jak podkreśla drukarnia, technologie Heidelberga są u niej wykorzystywane od lat. Firma posiada m.in. maszynę offsetową Speedmaster XL 75, która sprawdza się przy produkcji materiałów akcydensowych i opakowaniach kartonowych oraz inne maszyny, które znajdują się w introligatorni. Z kolei dział przygotowalni wyposażony jest w oprogramowanie Prinect i naświetlarkę Suprasetter.

„Analizujemy potrzeby rynku, klientów i możliwości pod kątem rozwiązań internetowych. Jeśli chodzi o rozwiązania Web2Print, będzie to kolejny krok naszej strategii w nabliżesz przyszłości. Na razie koncentrujemy się na rozwoju organicznym. W tym na pewno pomoże nam nowy Versafire. To doskonałe uzupełnienie naszej części offsetowej” - podkreśla Jacek Fabisiak, właściciel Faber Print.

 

Budynek, w którym znajduje się drukarnia, obejmuje nowoczesną halę produkcyjną, magazyny i część administracyjną.

© Heidelberg

Versafire EP jako kolejny krok ku cyfryzacji

Nowo zainstalowany Versafire EP jest maszyną do druku cyfrowego o prędkości drukowania do 135 arkuszy formatu A4 na minutę niezależnie od gramatury, co oznacza, że możliwe jest osiągnięcie wydajności ponad 4 200 arkuszy na godzinę typowych kartonów warstwowych. Ponadto dzięki prowadzeniu arkuszy w technologii podciśnieniowej maszyna osiąga wynik do ponad 2 300 arkuszy na godzinę. Jak podaje producent, podczas testowania maszyny i jej przydatności w drukarni Faber Print, osiągała ona wydajność 50-krotnie wyższą niż rozwiązania konkurencyjne, adresujące ten sam segment maszyn. Szeroka gama obsługiwanych podłoży drukowych aż do gramatury 470 g/m² połączona z niemal płaską ścieżką prowadzenia, pozwala wykonać nawet nietypowe zlecenia. Rozwiązanie oferuje m.in. możliwość personalizacji treści, hybrydyzacji z drukiem offsetowym, rozdzielczość 4800 x 2400 dpi uzupełnione o automatyczny spektrofotometryczny pomiar barwy oraz mechaniczny system pasowania.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty