Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

30-lecie ESMA

Jedną z serii edukacyjnych ESMA jest prowadzony wraz z kluczowymi ekspertami branżowymi ESMA kurs Inkjet Essentials dotyczący projektowania i integracji atramentów.

Europejskie Stowarzyszenie ESMA, reprezentujące producentów i dostawców specjalistycznych rozwiązań do druku atramentowego oraz sitodruku, świętuje 30-lecie swojej działalności.

 

European Specialist Printing Manufacturers Association zostało założone w 1990 roku w Wielkiej Brytanii. „Od ponad trzydziestu lat ESMA z powodzeniem dostosowuje swoje działania do obecnych wymagań rynkowych i poszerza swoje możliwości poprzez liczne innowacje i partnerstwa, aby nadal świadczyć cenne usługi nie tylko swoim członkom, ale także szerszej społeczności drukarskiej poprzez swoje „centrum wiedzy” i wiodące w branży konferencje. Członkostwo mogło się zmieniać na przestrzeni lat, ale ESMA zawsze pozostawała taka sama.”- komentuje Debbie Thorp z Global Inkjet Systems, obecna przewodnicząca zarządu ESMA.

 

Długa droga

Stowarzyszenie stanowi wielką wartość dla branży poligraficznej, przede wszystkim dzięki organizowanym konferencjom, takim jak GlassPrint, Advanced Functional and Industrial Painting Conference czy Inkret Conference. Współpracuje także z Instytutem Inżynierii i Automatyzacji Produkcji Fraunhofer, organizując tam w ramach Akademii ESMA serię spotkań edukacyjnych.

Jako społeczność głównych graczy branżowych, a także partner wielu uznanych instytutów badawczych, ESMA stworzyła społeczność ekspertów i profesjonalistów, którzy pomagają sobie nawzajem poprzez edukację i współpracę. Obecnie stowarzyszenie liczy 67 firm członkowskich, z których najnowszymi są Zeller + Gmelin i Ricoh. „Ricoh zdecydował się dołączyć do ESMA, aby zaangażować się w silną sieć obsługującą zarówno technologie sitodruku, jak i druku cyfrowego. Jako dostawca technologii dla przemysłu atramentowego, Ricoh chce pomóc klientom w zwiększaniu możliwych korzyści z przejścia na technologię cyfrową, szczególnie w sektorze tekstylnym. Kontakty umożliwione za pośrednictwem ESMA pomogą Ricoh zrozumieć szczegółowe potrzeby rynku”- mówi Dominiek Arnout, Head of Business Development EMEA w Ricoh Europe.

„Ile zmieniło się w naszej branży w ciągu tych trzydziestu lat? Prawie wszystko!”- mówi Walter Frick, jeden z założycieli stowarzyszenia. W ciągu tych trzydziestu lat druk przemysłowy przeszedł długą drogę, a stowarzyszenie nieustannie stanowiło wsparcie dla jego twórców, oferując profesjonalne doradztwo i spotkania pozwalające na wymianę specjalistycznej wiedzy.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty