Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Spektakularna rotacja

Data publikacji: wrzesień 2010

 

© Goss

Technologia Sunday 5000 w dalszym ciągu rozwija się intensywnie, co potwierdziła niedawna inwestycja wiodącej drukarni akcydensowej Stark Druck. Niemieckie przedsiębiorstwo zdecydowało się na zakup 96-stronicowej rotacji Goss Sunday 5000. To już trzecia instalacja tego typu systemu w Stark Druck.

 

Dotychczasowe doświadczenia z technologią Sunday oraz ekonomiczne zalety tego najmłodszego modelu przekonały drukarnię Stark Druck do kolejnej inwestycji w rozwiązanie Goss. Stark Druck jest pionierem na rynku poligraficznym, co niejednokrotnie zostało potwierdzone przez branżę – najświeższym przykładem jest tytuł Drukarni Katalogowej Roku zdobyty w konkursie „Druck & Medien”. Zwycięski katalog, wydrukowany na zamówienie biura podróży TUI Cruises wydrukowano w nakładzie 600 tys. egzemplarzy.

 
Pewna decyzja

Stark Druck utrzymuje wiodącą pozycję także w innych sektorach druku, na co wskazują kolejne wyróżnienia. Drukarnia zdobyła nagrody w kategorii Drukarnia Magazynowa Roku oraz Ekologiczne Przedsiębiorstwo Roku. Jednocześnie prezes firmy, Hans Joachim Heer, ogłoszony został Managerem Roku w Branży Poligraficznej. Niemniej jednak, 50 proc. całościowej produkcji drukarni realizowanej w niemieckim Pforzheimer przypada na druk katalogów, a wspomniany już zwycięski katalog turystyczny wydrukowany został na pracujących w drukarni dwóch rotacjach Sunday 4000. Obie 48-stonicowe rotacje, które zainstalowane zostały w 2006 i 2008 roku, wyposażone są w technologie Goss Autoplate i Automatic Transfer, które skracają czas zmiany zlecenia, a także w suszarki Goss Ecocool, które posiadają funkcję powtórnego zwilżania. Możliwości produkcyjne tych maszyn to 120 tys. egzemplarzy w ciągu godziny.

 

By nie spocząć na laurach

Nawet w obliczu rosnącej konkurencji w branży poligraficznej, Stark Druck pozostaje pionierem w zwojowym druku offsetowym. Mimo to, firma nie zamierza spocząć na laurach, chcąc w dalszym ciągu rozwijać się w obranym kierunku. Kolejnym przedsięwzięciem drukarni jest właśnie zakup Sunday 5000. W ten sposób firma będzie mogła poszerzyć swoją ofertę i możliwości produkcyjne. „Obecnie istnieje wiele drukarń, które posiadają maszyny drukujące egzemplarze 80-stronicowe, dlatego my zdecydowaliśmy się na format 96-stronicowy, aby w dalszym ciągu wyróżniać się na rynku” – wyjaśnia Tino Heer, prezes zarządu Stark Druck. Model 96-stronicowy wprowadzony został w 2007 roku przez firmę Goss International. Pierwsza maszyna tego typu rozpoczęła pracę we Włoszech w lipcu ubiegłego roku. Drugi egzemplarz zainstalowano na początku bieżącego roku w drukarni w Hiszpanii.

Nowe urządzenie gwarantuje większe możliwości produkcyjne, wydajność, redukcję kosztów produkcji, a to wszystko przy zachowaniu szerokiej gamy zastosowań, wysokiej jakości zadruku i elastyczności przy zmianie zleceń. „Po wstępnych testach i zapoznaniu się z maszyną byliśmy stuprocentowo przekonani o słuszności naszego wyboru. Już nasze wcześniejsze doświadczenia z maszynami Sunday umocniły nas w przekonaniu, że model 5000 to strzał w dziesiątkę”, dodaje Heer. Stark Druck darzy technologię Sunday dużym zaufaniem. Dzięki złamywarce Goss SG-3 możliwe stało się zwiększenie funkcjonalności systemu Sunday 4000, a inwestycja w kolejny model oznacza dla drukarni kolejny krok w technologicznym rozwoju.


Stark Druck sama siebie określa jako „drukarnię full-service”, którą cechuje przede wszystkim zamiłowanie do druku. Dzięki stale rosnącym obrotom przedsiębiorstwo zalicza się do największych drukarń w Niemczech. Grupa obejmuje trzy przedsiębiorstwa, które wspólnie oferują szeroką paletę usług, między innymi: prepress, druk cyfrowy, offset arkuszowy i zwojowy oraz postpress i logistykę. Początki przedsiębiorstwa sięgają roku 1946.
« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty