Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Nowy klej 62E Herma dla branży spożywczej

© Herma

Firma Herma, producent etykiet, etykieciarek i materiałów samoprzylepnych, opracowała sposób na połączenie właściwości kompostowalnych z innymi pożądanymi cechami produktu.

Klej 62E jest idealny do kompostowania, niepodatny na migrację i został dopuszczony do kontaktu z suchymi, wilgotnymi i tłustymi produktami spożywczymi. Ze względu na wysoką przyczepność nawet na szorstkich i nierównych powierzchniach, 62E jest idealnym wyborem dla etykiet, które mają być aplikowane na owoce. Etykiety wyprodukowane z materiałów pokrytych nowym klejem, nie tylko same nadają się do kompostowania ale umożliwiają  kompostowanie całego opakowania produktu wykonanego z papieru lub tektury. Niska waga kleju zapewnia również niezawodne przetwarzanie i bezproblemową obróbkę. W połączeniu z dwoma specjalnymi materiałami etykietowymi klej Herma 62E może nosić logo sadzonki zgodnie z normą EN 13432 potwierdzającą kompostowalność produktów biodegradowalnych. Dwa certyfikowane materiały etykietowe w połączeniu z nowym klejem to HERMAextracoat i HERMAtherm Bio bez fenolu. Certyfikaty kompostowania przemysłowego zostały wydane w każdym przypadku przez Din-Certo. Firma weryfikuje, czy etykiety mogą być składowane do kompostu ogrodowego.

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty