Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Art of Color 2020

 

Spotkanie Art of Color to wyjątkowa okazja, by spotkać ekspertów branży poligraficznej i porozmawiać o wyzwaniach, jakie przed nią stoją.

30 września 2020 roku w Restauracji Oregano & Wine na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Spotkanie liderów Art of Color, które podejmie temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych branżach przemysłowych.

W spotkaniu udział wezmą liderzy rynku poligraficznego, w tym właściciele największych drukarń w Polsce, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii.

Eksperci z branży zaprezentują uczestnikom wydarzenia panujące trendy i innowacyjne rozwiązania, dając możliwość przeprowadzenia dyskusji i rozmów na temat wyzwań stojących przed branżą poligraficzną. Głównym tematem poruszonym na spotkaniu będzie z pewnością temat pandemii koronawirusa, jej zasięg oraz wpływ na rozwój w branży poligrafii oraz wytwarzania opakowań drukowanych. Uczestnicy będą również rozmawiać na temat gospodarki postpandemicznej i jej relacji z problematyką ochrony środowiska i ocieplenia klimatu z punktu widzenia poligrafów i konwerterów. Zostanie także poruszony temat branży konwertograficznej w zakresie relacji z władzami Unii Europejskiej, rządu Polskiego, samorządu terytorialnego, a także z partnerami biznesowymi i instytucjami naukowo badawczymi oraz konsumentami. Ostatnim tematem będzie rola, jaką odgrywają wspólne inicjatywy organizowane w branży, takie jak raport „Rynek poligraficzny i opakowań z nadrukiem w Polsce” Polskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga, organizacje targów i konferencji oraz prace samorządu terytorialnego. Zakończenie wydarzenia będzie uwieńczone koncertem jazzowym.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia: www.artofcolor.pl.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty