Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Wkładki i okładki. Nowe produkty Ferag.

Data publikacji: październik 2012

Firma Ferag, specjalizująca się w produkcji systemów do obróbki po druku, wykańczania oraz ekspedycji gazet i czasopism, wprowadziła na rynek swoje najnowsze urządzenia do wkładkowania (MiniSert) i podawania okładek (UniCover 40). Obie maszyny, jeszcze w wersji beta, były prezentowane na majowych targach drupa. Dziś są już dostępne w wersji komercyjnej, a na początku 2013 roku rozpoczną się ich dostawy do odbiorców z całego świata.

 

Linia do automatycznego wkładkowania MiniSert składa się z ręcznych nakładaków, modułu wkładkującego i urządzenia do formowania stosu. Obsługuje produkty o formatach A4 i A3; maksymalna wysokość pakietów formowanych w stackerze wynosi 125 mm.

Linia do automatycznego wkładkowania MiniSert jest nie tylko najmłodszym, ale i najbardziej kompaktowym rozwiązaniem z całej rodziny linii wkładkujących produkowanych przez Ferag. Oferuje wydajność 20 tys. egz./godz. i jest przeznaczona dla drukarń prasowych specjalizujących się w małych i średnich nakładach, wyposażonych z reguły w maszyny zwojowe o pojedynczym obwodzie, realizujących gazety o małej objętości. Linia ma budowę modułową i składa się z następujących zespołów: ręcznych nakładaków (można ich zainstalować dwa, cztery lub sześć), modułu wkładkującego i urządzenia do formowania stosu (stackera). Obsługuje produkty o formatach A4 i A3, maksymalna wysokość pakietów formowanych w stackerze wynosi 125 mm. Co ciekawe, dostawa, montaż i rozruch całej linii zajmuje zaledwie od pięciu do siedmiu dni.
„Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja dla drukarń, które – nie inwestując dużych środków finansowych – chcą szybko i efektywnie przejść z wkładkowania ręcznego na automatyczne” – mówił podczas prezentacji systemu Daniel Sidler, menedżer sprzedaży w firmie Ferag AG. „Linia zapewnia niski koszt eksploatacji przy niezwykle wysokim poziomie bezpieczeństwa produkcji, wprowadzając proces wkładkowania na zupełnie nowy poziom”.
Linia MiniSert zostanie zaprezentowana szerszej publiczności na stoisku firmy Ferag podczas targów IFRA Expo odbywających się w dniach 28-30 października we Frankfurcie. Z kolei na styczeń 2013 roku planowana jest pierwsza jej dostawa do jednego z wydawnictw prasowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 
Moduł do podawania okładek UniCover 40 obsługuje produkty w formatach A5-A3 i gramaturze z zakresu 80-170 g/m². Umożliwia obróbkę okładek magazynowych w bębnie zbierająco-szyjącym UniDrum w trybie inline, bez wcześniejszego ich złamywania. 

Podaj okładkę!
Drugą nowością Ferag jest moduł do podawania okładek UniCover 40, który umożliwia obróbkę okładek magazynowych w bębnie zbierająco-szyjącym UniDrum w trybie inline, bez wcześniejszego ich złamywania. W porównaniu ze standardowymi rozwiązaniami tego rodzaju, których prędkość sięga 20 tys. egz./godz., UniCover 40 jest dwa razy szybszy. Dzięki temu może on zostać bezpośrednio połączony w ramach jednej linii produkcyjnej z bębnem UniDrum. Dla procesu produkcyjnego oznacza to tyle, że okładki – po wydrukowaniu w maszynie zwojowej bądź arkuszowej, po obcięciu na wymiar – mogą być wprowadzane prosto do bębna zbierająco-szyjącego. Tu UniCover 40 wykona falc i przekaże okładkę do nakładaka. W efekcie wyeliminowany zostaje czasochłonny i kosztowny etap przygotowawczy całego procesu. UniCover 40 obsługuje produkty w formatach A5-A3 i gramaturze z zakresu 80-170 g/m².

 

Dla rynków wschodzących

Jürg Möckli, prezes zarządu Ferag AG, podkreślił, że oba nowe rozwiązania – MiniSert i UniCover 40 – są przeznaczone na rynki wschodzące i szybko rozwijające się, takie jak Ameryka Południowa, Afryka czy kraje regionu Azja-Pacyfik. Firma Ferag widzi w nich duży potencjał, zwracając uwagę na fakt, że tamtejsze drukarnie prasowe coraz częściej korzystają z zaawansowanych i zautomatyzowanych rozwiązań w zakresie obróbki końcowej.

 

Firma WRH Marketing, która podobnie jak Ferag wchodzi w skład holdingu WRH, ogłosiła zmiany w swoich strukturach. Po wielu latach pracy na stanowisku dyrektora wykonawczego Guido Steffen obejmie funkcję prezesa zarządu WRH Marketing. Zastąpi na niej Susanne Rau, właścicielkę holdingu. Z kolei nowym dyrektorem wykonawczym (CEO) firmy WRH Marketing mianowano Thomasa Klumppa, do niedawna dyrektora zarządzającego Ferag Australia.
 
 

 

 

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty