Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Dalszy rozwój RotaJET

Poprzez dalszy rozwój technologii RotaJET Koenig & Bauer wzmocni swoją pozycję na rynku elastycznych i rozciągliwych folii oraz druku cyfrowego.

Firma Koenig & Bauer rozpoczyna współpracę na rzecz dalszego rozwoju RotaJET. Dzięki nowej maszynie do druku cyfrowego na elastycznej i rozciągliwej folii, firma umacnia swoją działalność na rynku opakowań. Nowe urządzenie ma wejść do produkcji elastycznych i rozciągliwych folii drukowanych cyfrowo już w przyszłym roku.

„Nasz RotaJET został bardzo dobrze przyjęty na rynku druku jeśli chodzi o zadruk papieru i dekorów. Teraz chcemy pójść o krok dalej z drukowaniem cyfrowym na folii z jednym z najwybitniejszych graczy na świecie w tej dziedzinie” - komentuje Christoph Müller, członek zarządu Koenig & Bauer.

Maksymalna szerokość wstęgi nowego modelu wyniesie 1,380 mm, który będzie mógł drukować folie o grubości od 0,12 do 0,3 mm po obu stronach. Kolory dodatkowe, takie jak biały lub metaliczny, mogą być drukowane w procesie druku atramentowego.

„Koenig & Bauer jest uważany za pioniera jeśli chodzi o ekologiczny i wysokowydajny druk przemysłowy. Wraz z naszym partnerem, nową maszyną i atramentami na bazie wody będziemy promować zrównoważony rozwój i zmieniać rynek poprzez udoskonalony cyfrowy druk elastycznych i rozciągliwych folii” - dodaje Christoph Müller.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty