Kalendarium

24-26.11.2020 · InPrint Munich, Milan

12-15.01.2021 · Heimtextil, Frankfurt

25.02-03.03.2021 · Interpack, Düsseldorf

20-30.04.2021 · drupa, Düsseldorf

Zamknięcie fabryki Chapelle

 

Firma UPM oferuje wsparcie pracownikom w celu złagodzenia skutków spowodowanych zwolnieniami w związku z zamknięciem fabryki.

Firma UPM ogłosiła zamknięcie zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle w Grand-Couronne we Francji. Zgodnie z francuskim ustawodawstwem, konsultacje z przedstawicielami pracowników zostały zakończone 15 czerwca 2020 roku i zostały ostatecznie zatwierdzone przez francuskie władze 15 lipca 2020 roku.

Zamknięcie zakładu spowoduje utratę pracy 228 osób. Oprócz tego wraz z zamknięciem zdolność produkcyjna papieru gazetowego firmy zmniejszy się łącznie o 240 000 ton.

„Po ogłoszeniu przez UPM zamiaru sprzedaży zakładu Chapelle we wrześniu, rozpoczęliśmy aktywny proces sprzedaży i od tego czasu prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi stronami. Nie otrzymaliśmy jednak wiążących ofert od potencjalnych nabywców. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zamknięcie fabryki, jednocześnie współpracując z przedstawicielami pracowników. ”- mówi Anu Ahola, starszy wiceprezes ds. wiadomości i handlu detalicznego w UPM Communication Papers.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

List do Covid-19

Szanowny Panie,

 

od jakiegoś czasu szaleje Pan w całej Polsce i na Świecie. Zaatakował Pan wprawdzie tylko niespełna 1 procent populacji, ale aż 99,9 procent nagłówków w gazetach. Założę się, że z pewnością wolałby Pan, by sytuacja była odwrotna. Wkradł się Pan bowiem na każdy możliwy obszar, na stronach gazet znaleźć można nagłówki z tak postawionymi pytaniami: „Co koronawirus oznacza dla organizacji Mistrzostw Świata w 2021 roku w Salt Lake City?”, a także „Czy dozwolone jest przytulanie się w snach?” – co tylko dowodzi najgorszego…

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty