Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Zamknięcie fabryki Chapelle

 

Firma UPM oferuje wsparcie pracownikom w celu złagodzenia skutków spowodowanych zwolnieniami w związku z zamknięciem fabryki.

Firma UPM ogłosiła zamknięcie zakładu produkcji papieru gazetowego Chapelle w Grand-Couronne we Francji. Zgodnie z francuskim ustawodawstwem, konsultacje z przedstawicielami pracowników zostały zakończone 15 czerwca 2020 roku i zostały ostatecznie zatwierdzone przez francuskie władze 15 lipca 2020 roku.

Zamknięcie zakładu spowoduje utratę pracy 228 osób. Oprócz tego wraz z zamknięciem zdolność produkcyjna papieru gazetowego firmy zmniejszy się łącznie o 240 000 ton.

„Po ogłoszeniu przez UPM zamiaru sprzedaży zakładu Chapelle we wrześniu, rozpoczęliśmy aktywny proces sprzedaży i od tego czasu prowadzimy rozmowy z zainteresowanymi stronami. Nie otrzymaliśmy jednak wiążących ofert od potencjalnych nabywców. W związku z tym zdecydowaliśmy się na zamknięcie fabryki, jednocześnie współpracując z przedstawicielami pracowników. ”- mówi Anu Ahola, starszy wiceprezes ds. wiadomości i handlu detalicznego w UPM Communication Papers.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty