Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Inwestycja Grupy Grigeo. Nowy właściciel GZP w Niedomicach

© Grupa Grigeo

Grupa Grigeo, jedna z największych grup przemysłu papierniczego i drzewnego w krajach bałtyckich, pomyślnie zakończyła proces przejęcia jednej z fabryk Głuchołaskich Zakładów Papierniczych (GZP), polskiego producenta papieru i tektury. Zgodnie z warunkami umowy przedwstępnej spółka Grigeo Hygiene, kontrolowana przez Grigeo AB, nabyła 100 procent udziałów spółki zależnej GZP Niedomickie Zakłady Papiernicze.


Zakup fabryki papieru celulozowego i artykułów higienicznych w Niedomicach jest pierwszą inwestycją Grigeo na rynku polskim. Sfinalizowanie tej transakcji pozwoli firmie umocnić pozycję na dynamicznie rozwijającym się rynku Europy Wschodniej i Środkowej. Nabycie polskiego zakładu było jednym ze strategicznych kroków Grigeo, do którego firma konsekwentnie się przygotowywała. "Optymalizacja kosztów logistycznych otworzy również szersze możliwości sprzedaży wysokiej jakości produktów w Niemczech i na innych rynkach Europy Zachodniej. Nabyliśmy nie tylko fabrykę, ale także specjalistyczną wiedzę. Będziemy mogli połączyć to z najlepszymi praktykami produkcyjnymi, które już mamy w fabryce Grigiskes, szukając nowych rozwiązań i rozszerzając naszą ofertę produktów" powiedział Tomas Jozonis, CEO Grigeo.
Papiernia w Niedomicach, 90 km na wschód od Krakowa zatrudnia obecnie około 170 osób i obsługuje maszynę papierniczą oraz linie przetwórcze. Zgodnie z nieaudytowanymi danymi nabyta jednostka GZP osiągnęła w minionym roku roczne obroty w wysokości ok. 40 mln EUR, a jej wartość biznesowa wynosi ok. 22 mln EUR. Doradztwo finansowe w ramach prowadzonych działań związanych z przejęciem fabryki zapewniła firma konsultingowa Superia, wsparcie prawne zostało udzielone przez kancelarie Glimstedt i Penteris, a nadzór finansowy sprawowała firma audytorsko-doradcza KPMG.

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty