Kalendarium

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

03-05.09.2024 · Warsaw Print Tech Expo, Nadarzyn

Speedmaster XL 106

 

Niemiecka drukarnia opakowań Schäfer Druck & Verpackung, zainstalowała niedawno maszynę Speedmaster XL 106-6 + L, najnowszej generacji 2020 od Heidelberga. Jest to pierwsza instalacja w Niemczech nowo pokazanego Heidelberga z automatyczną zmianą płyt.

Drukarnia specjalizuje się w produkcji opakowań składanych dla przemysłu spożywczego, obejmując spektrum zarówno krótkich, średnich jak i długich serii. Wśród swoich długoletnich klientów wyróżnia znane marki z branży cukierniczej i mrożonek. Na decyzję o zakupie nowej maszyny od Heidelberga wpłynęło przede wszystkim wieloletnie doświadczenie związane z wcześniejszą współpracą, m. in. maszynami Speedmaster CD 74 czy Speedmaster XL 75-6 + L. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o zakupie miał również pełny pakiet oferujący maszynę najnowszej generacji wraz z oprogramowaniem dla optymalizacji przepływu pracy Printect.

Speedmaster XL 106 został dostarczony z wbudowanym systemem pomiaru kolorów nowej generacji Inpress Control i Image Control, zapewniającym optymalną jakość całego wydruku. Natomiast system szybkiej wymiany płyt drukarskich Automate Pro pozwala firmie znacznie skrócić czasy narządzania.

„Nowa generacja Speedmaster XL 106 jest kamieniem milowym dla naszej firmy, a wraz z najnowocześniejszymi maszynami w postpressie pozwala oferować naszym klientom innowacyjne produkty” - wyjaśnia Timo Schäfer, dyrektor firmy.”

Komentarz miesiąca

drupa zaprasza do Düsseldorfu

My wszyscy kreujemy właśnie 2024 rok. W niekończących się obszarach branży poligraficznej i medialnej znajduje się magiczne miejsce, które przyciąga wszystkich przedstawicieli i reprezentantów branży. Miejsce to nazywa się Düsseldorf gdzie od 28 maja do 7 czerwca odbędzie się centrum Galaktyki Gutenberga. Po długich ośmiu latach spotykamy się ponownie na drupie, żadna pandemia nie zakłóci tego wydarzenia tak, jak cztery lata temu… tym razem drupa się odbędzie!

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty