Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Speedmaster XL 106

 

Niemiecka drukarnia opakowań Schäfer Druck & Verpackung, zainstalowała niedawno maszynę Speedmaster XL 106-6 + L, najnowszej generacji 2020 od Heidelberga. Jest to pierwsza instalacja w Niemczech nowo pokazanego Heidelberga z automatyczną zmianą płyt.

Drukarnia specjalizuje się w produkcji opakowań składanych dla przemysłu spożywczego, obejmując spektrum zarówno krótkich, średnich jak i długich serii. Wśród swoich długoletnich klientów wyróżnia znane marki z branży cukierniczej i mrożonek. Na decyzję o zakupie nowej maszyny od Heidelberga wpłynęło przede wszystkim wieloletnie doświadczenie związane z wcześniejszą współpracą, m. in. maszynami Speedmaster CD 74 czy Speedmaster XL 75-6 + L. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o zakupie miał również pełny pakiet oferujący maszynę najnowszej generacji wraz z oprogramowaniem dla optymalizacji przepływu pracy Printect.

Speedmaster XL 106 został dostarczony z wbudowanym systemem pomiaru kolorów nowej generacji Inpress Control i Image Control, zapewniającym optymalną jakość całego wydruku. Natomiast system szybkiej wymiany płyt drukarskich Automate Pro pozwala firmie znacznie skrócić czasy narządzania.

„Nowa generacja Speedmaster XL 106 jest kamieniem milowym dla naszej firmy, a wraz z najnowocześniejszymi maszynami w postpressie pozwala oferować naszym klientom innowacyjne produkty” - wyjaśnia Timo Schäfer, dyrektor firmy.”

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty