Kalendarium

20-23.04.2021 · drupa on-line

18-20.05.2021 · Viscom, Duesseldorf

22-24.06.2021 · InPrint, Monachium

12-15.09.2021 · Fespa, Amsterdam

21-24.09.2021 · Labelexpo, Bruksela

Speedmaster XL 106

 

Niemiecka drukarnia opakowań Schäfer Druck & Verpackung, zainstalowała niedawno maszynę Speedmaster XL 106-6 + L, najnowszej generacji 2020 od Heidelberga. Jest to pierwsza instalacja w Niemczech nowo pokazanego Heidelberga z automatyczną zmianą płyt.

Drukarnia specjalizuje się w produkcji opakowań składanych dla przemysłu spożywczego, obejmując spektrum zarówno krótkich, średnich jak i długich serii. Wśród swoich długoletnich klientów wyróżnia znane marki z branży cukierniczej i mrożonek. Na decyzję o zakupie nowej maszyny od Heidelberga wpłynęło przede wszystkim wieloletnie doświadczenie związane z wcześniejszą współpracą, m. in. maszynami Speedmaster CD 74 czy Speedmaster XL 75-6 + L. Duże znaczenie w podjęciu decyzji o zakupie miał również pełny pakiet oferujący maszynę najnowszej generacji wraz z oprogramowaniem dla optymalizacji przepływu pracy Printect.

Speedmaster XL 106 został dostarczony z wbudowanym systemem pomiaru kolorów nowej generacji Inpress Control i Image Control, zapewniającym optymalną jakość całego wydruku. Natomiast system szybkiej wymiany płyt drukarskich Automate Pro pozwala firmie znacznie skrócić czasy narządzania.

„Nowa generacja Speedmaster XL 106 jest kamieniem milowym dla naszej firmy, a wraz z najnowocześniejszymi maszynami w postpressie pozwala oferować naszym klientom innowacyjne produkty” - wyjaśnia Timo Schäfer, dyrektor firmy.”

Komentarz miesiąca

Media w czasach koronawirusa...

Kryzys koronawirusowy dotarł do świata mediów. Co prawda jest wystarczająco dużo do relacjonowania, i nie tylko w tematach ekonomicznych, ale i cyfryzacja postępuje bardzo szybko, jak i również związany z nią rodzaj i forma przekazywania informacji. Czy będziemy chcieli przyzwyczaić się do tego nowego świata mediów? Ze względu na obwarowania rządowe, tylko telewizja publiczna lub krajowe agencje prasowe, mogą uczestniczyć w rządowych konferencjach prasowych, a za pośrednictwem tych kanałów mogą zadawać pytania osoby z innych mediów. Niektórym to bardzo na rękę… Można zasadnie zadać pytanie o czynnik filtrujący.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty