Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

VarioPrint dla wielu zastosowań

Canon, lider w dziedzinie rozwiązań do obrazowania cyfrowego, ogłosił wprowadzenie nowej oferty dla drukarek komercyjnych varioPrint iX-series. Ta zaawansowana drukarka arkuszowa wykorzystuje technologie iQuariusiX, które łączą jakość obrazu offsetowego z produktywnością i opłacalnością produkcyjnego druku atramentowego. Nowe rozwiązanie usprawnia produktywność i pomaga zredukować koszty eksploatacji, oferując nieprzerwaną pracę do ponad 90% procent czasu bez przestojów i eliminując potrzebę codziennej kalibracji i konserwacji. Za pomocą tej prasy można drukować do 320 obrazów A4 w minutę, czyli ponad 9000 obrazów SRA na godzinę na szerokiej gamie nośników, w tym na papierze powlekanym offsetowo o gramaturze od 90 do 350 g. Pozwala to klientom produkować duże ilości komercyjnych aplikacji drukarskich, od materiałów marketingowych i przesyłek reklamowych typu direct mail, po katalogi, czasopisma i książki. Najnowsze technologie iQuariusiX nowej serii varioPRINT iX łączą trzy kluczowe innowacje. Pierwszą technologią jest przełomowy system suszenia, który chroni papier i pomaga zapewnić solidne wydruki w szerokim zakresie mediów. Pierwszy etap to odparowanie wody z atramentu poprzez uderzeniu fali ciepłego powietrza, w drugim etapie zespół utrwalenia końcowego z technologią InkFusion wykorzystuje ciepło i nawilżanie w celu uzyskania wytrzymałej warstwy atramentu, dzięki czemu wydruki są idealnie przygotowane do dalszej obróbki - uszlachetniania, kopertowania, szycia czy klejenia. Drugą innowacją są atramenty na bazie wody, nowy pigment polimerowy, oraz technologia ColorGrip dla wysokiej jakości, żywych i trwałych kolorów na różnych nośnikach. Ostatnia to technologia kontroli jakości iQuariusiX, zapewniająca wysoką jakość obrazu. Zaawansowana technologia kontroli dysz (NUC) wykorzystuje wbudowany skaner, aby automatycznie sprawdzać i wyrównywać dysze podczas przebiegu produkcyjnego i wyeliminować smugi. Technologia kontroli jednorodności obrazu steruje poszczególnymi dyszami w celu zapewnienia niezmiennie wysokiej jakości wydruków. Mechanizm kontroli aktywności dysz wykrywa i koryguje ich awarie lub przerwy w podawaniu atramentu niemal w czasie rzeczywistym, zmniejszając w ten sposób przestoje. Dodatkowo, serwer wydruku PRISMAsync, napędzany wydajnym przepływem pracy, automatycznie ustawia odpowiednie parametry drukowania dla wybranych nośników, a także umożliwia wcześniejsze planowanie do ośmiu godzin produkcji. W połączeniu z oprogramowaniem PRISMA, w pełni zautomatyzowane i wysoce intuicyjne rozwiązanie można zintegrować z dowolnym istniejącym przepływem pracy, obejmując wiele etapów produkcji, od tworzenia i zarządzania drukowaniem po wykańczanie i śledzenie dostaw.

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty