Kalendarium

30.01-02.02.2024 · RemaDays, Nadarzyn

19-22.03.2024 · Fespa, Amsterdam

19-21.03.2024 · LogiMat, Stuttgart

28.05-07.06.2024 · drupa, Düsseldorf

Obawy konsumentów. Herma dla minimalnej migracji

© Herma

Możliwa migracja substancji z materiałów opakowaniowych do żywności jest kwestią, która nadal budzi poważne obawy konsumentów w całej Europie. Dzięki Herma producenci nie muszą wybierać między doskonałą siłą klejenia a bardzo niską tendencją do migracji.

 

Temat stał się szczególnie gorący po opublikowaniu wyników badań przeprowadzonych przez Europejskie Stowarzyszenie Konsumentów BEUC. W badaniu zatytułowanym „Unwrapped: Co konsumenci mówią o bezpiecznych i zrównoważonych opakowaniach żywności” wzięło udział 1000 przedstawicieli z każdego z jedenastu uczestniczących krajów. Aż 70 procent spośród respondentów jest zaniepokojonych wpływem chemikaliów zawartych w opakowaniach żywności na ich zdrowie. Jako specjalista w dziedzinie materiałów samoprzylepnych, Herma oferuje swój wielowarstwowy klej 62Dps o wyjątkowo niskiej tendencji do migracji dla aż 16 różnych materiałów etykietowych. Model 62Dps może mieć bezpośredni kontakt zarówno z suchą, jak i wilgotną lub tłustą żywnością.

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

W trybie kryzysowym...

Drodzy Czytelnicy... Czy coś zauważyliście? Tak, przechodzimy od jednego kryzysu do kolejnego... dwa lata temu covid miał Świat całkowicie pod kontrolą, teraz tematem numer jeden jest inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Głęboko nieludzki akt próby przejęcia władzy, którego konsekwencje Europa odczuwać będzie przez bardzo długi czas. Stawiane są znów stare mury... a do tego znowu stare lęki. I jak to często bywa, ludność cywilna cierpi… na Ukrainie z powodu skutków ataków, a w Rosji z powodu sankcji. Ubogich zawsze dosięga najbardziej... I niestety, jak widzieliśmy, może się to zdarzyć bardzo szybko.

Reklama

Ankieta

Czy wojna na Ukrainie ma wpływ na działalność Twojej firmy?

Tak, ma zdecydowany wpływ
Tak, ma umiarkowany wpływ
Trudno stwierdzić
Nie, nie ma wpływu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty