Kalendarium

11-13.01.2022 · Viscom, Duesseldorf

16-18.02.2022 · Rema Days, Nadarzyn

15-17.03.2022 · InPrint, Monachium

26-29.04.2022 · Labelexpo, Bruksela

31.05.-03.06.2022 · FESPA, Berlin

Kolejne instalacje Kodaka. Motto w działaniu.

Sztandarowe hasło firmy Kodak – „Potęga druku według Kodaka” – wprowadzane jest w życie w kilku polskich zakładach poligraficznych, które zdecydowały się na inwestycje w produkty firmy, tym samym usprawniając procesy produkcyjne i wzmacniając swoją pozycję na krajowym rynku poligraficznym.

Należą do nich m.in. Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu, która podczas poznańskiej wystawy zakupiła naświetlarkę Kodak Magnus 800 Quantum oraz OZGraf Olsztyńskie Zakłady Graficzne, które zdecydowały się na oprogramowanie Kodak InSite Prepress Portal. Założone przed około 80 laty Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu od wielu już lat inwestuje w coraz nowsze rozwiązania. Wydawnictwo posiada nietypowy profil – specjalizuje się w produkcji skierowanej do dzieci. Drukarnia natomiast jest zakładem dziełowym wykonującym książki w oprawie broszurowej, zeszytowej i twardej, a także składanki, gry, puzzle i inne nietypowe zlecenia, również niskonakładowe w technologii druku cyfrowego. Oprócz druku na własne potrzeby realizuje także prace dla klientów z zewnątrz. Publikuje ponadto gry planszowe o tematyce religijnej, których jest obecnie największym producentem w Polsce. Zakupiony przez firmę ośmiostronicowy system Kodak Magnus 800 pracuje w oparciu o technologię naświetlania Kodak SquareSpot, która zapewnia wysoką wydajność, łatwość użytkowania oraz zaawansowane właściwości naświetlania w każdym formacie. Istotnym dla inwestycji wydawnictwa był również sterujący urządzeniem rozbudowany workflow Kodak Prinergy, oferujący m.in. funkcje korekty, normalizacji, zarządzania kolorem oraz optymalizacji plików. Pozwala on też użytkownikowi obniżyć koszty związane z prepressem, zredukować liczbę błędów, umożliwia komunikację między systemem proofingu i maszyną drukującą oraz integruje systemy.

Kodak także w Olsztynie

Kolejną firmą, która od wielu lat inwestuje w nowoczesne rozwiązania jest OZGraf Olsztyńskie Zakłady Graficzne Spółka Akcyjna. To drukarnia posiadająca nie tylko ponad 60-letnią tradycję, ale przede wszystkim prężnie rozwijający się zakład poligraficzny. Wśród kontrahentów firmy dominują największe polskie oficyny wydawnicze, a część wydrukowanych w OZGraf książek trafia na rynki zagraniczne. OZGraf to zakład, którego dynamika rozwoju w ciągu ostatnich kilku lat pociągnęła za sobą inwestycje w coraz bardziej zaawansowane technologie. Jedną z nich okazał się również Kodak InSite Prepress Portal, będący kompletnym rozwiązaniem internetowym, usprawniającym system zarządzania przepływem prac. Umożliwia on przesyłanie plików przez Internet, ich podgląd oraz współpracę z klientami online.

 

Foto: Kodak

Urządzenie Magnus 800 oferuje krótszy czas obsługi zlecenia, zwiększony poziom automatyki oraz optymalizację procesów obróbki plików i zarządzenia produkcją.

 

Data publikacji: 11/2009

« poprzedni   |   następny » « wróć

Komentarz miesiąca

Podcinanie gałęzi na której się siedzi

Ostatnie podwyżki cen papieru, od 100 do 150 euro za tonę, spowodowane wzrostem cen energii, doprowadziły do przebrania się miarki. Zwłaszcza, że podwyżki te dotyczą również już istniejących umów. Obecne wzrosty cen, przyćmiewają wszystkie dotychczas znane podwyżki. Uderza nie tylko wysokość podwyżki ale również czas jej wejścia w życie.

Irytujące jest również to, że wzrost cen dotyka nie tylko towarów już zamówionych lub już wyprodukowanych ale dotyczy również istniejących kontraktów.

Reklama

Ankieta

Czy poligrafia ma już kryzys za sobą?

Jest zdecydowanie lepiej
Ciągle jest ciężko
Najgorsze jeszcze przed nami
W ogóle nie doświadczyliśmy kryzysu

Ogłoszenia

Stanowisko:
Region:
zobaczy wszystkie oferty